Відтепер на сайті МЗУ є розділ з інформацією про договори керованого доступу

Відтепер на сайті МЗУ є розділ з інформацією про договори керованого доступу

Медичні закупівлі України (МЗУ) додали на свій сайт новий розділ з інформацією про договори керованого доступу (ДКД), аби пацієнти мали змогу відслідковувати статус підписання угод щодо закупівлі інноваційних ліків.

Договори керованого доступу (ДКД) – це інструмент, який використовується державою для забезпечення доступу населення до нових, інноваційних та дороговартісних лікарських засобів.

Суть цього механізму полягає у тому, що завдяки прямим перемовинам з виробниками оригінальних препаратів держава укладає з ними ексклюзивні договори. Внаслідок конфіденційності, зокрема інформації про вартість та кількість лікарського засобу, виробники дають набагато нижчі від ринкових ціни.

Відео дня

Хто вирішує, які препарати закуповувати за механізмом ДКД?

МЗУ розпочинають переговори щодо закупівлі того чи іншого препарату за механізмом ДКД тільки якщо є такий висновок оцінки медичних технологій (ОМТ) і якщо робоча група Міністерства охорони здоров’я України дає доручення на проведення переговорів.

Переговори проводить спеціальна переговорна група, що складається з представників МЗУ та МОЗ України. Після фіналізації переговорів робоча група розглядає запропоновані умови та приймає рішення щодо подальших дій – підписувати угоду або відхилити пропозицію. Якщо рішення позитивне, то МОЗ дає на МЗУ доручення на укладення договору.

Задля прозорості та відкритості даних, Медзакупівлі України розробили зручний дашборд, за допомогою якого пацієнти, постачальники та громадськість можуть легко та зручно отримати необхідні дані щодо статусів договорів керованого доступу.

Зокрема, натискаючи на кнопку "Статус договорів" на сторінці сайту "ДКД", можна відфільтрувати інформацію за такими параметрами:

  • міжнародна непатентована назва (МНН),
  • показання, на яке видано висновок оцінки медичних технологій (ОМТ),
  • компанія, що уповноважена на проведення переговорів,
  • рішення робочої групи щодо проведення переговорів,
  • статус проведення переговорів,
  • рішення робочої групи щодо укладення договору керованого доступу,
  • статус підписання угоди.

Дані оновлюються при зміні стану переговорів або укладенні договорів.

"Прозорість та доступність інформації – головні пріоритети Медзакупівель України. Новий дашборд дозволить усім зацікавленим отримувати актуальні дані про ДКД та зручно відстежувати всі етапи, від початку переговорів до підписання угод", – зазначив генеральний директор МЗУ Едем Адаманов.

Довідково. МЗУ почали використовувати цей механізм з 2022 року і станом на зараз укладено 14 договорів ДКД терміном до трьох років.

Серед напрямів лікування, за якими МЗУ було укладено договори ДКД на закупівлю препаратів для пацієнтів: первинні (вроджені) імунодефіцити, спінальна м'язова атрофія 1 типу (СМА), гемофілія типів А або В або хвороба Віллебранда та інші рідкісні захворювання: Кавасакі, Фабрі, Гоше тощо.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки