Вітамін D може знизити ризик смерті від серцевого нападу: результати дослідження

Вітамін D може знизити ризик смерті від серцевого нападу: результати дослідження

Вживання вітаміну D, зокрема продуктів, багатих на нього, може значно знизити ризик інфаркту міокарда. Щорічно, тільки в Британії, це захворювання вражає близько 100 тисяч осіб.

Як написало видання Express із посиланням на численні дослідження британських вчених, роль вітамінів у запобіганні серцево-судинним захворюванням недооцінена. У той же час видання акцентує, що низка наукових робіт звертають увагу на те, що цей вітамін здатний запобігати розмноженню аномальних клітин у тканинах грудей і товстій кишці, а також допомагає серцю працювати, знижуючи ризик смерті від інфаркту.

Відео дня

Перед тим як дійти таких висновків, фахівці проаналізували дані 20 025 дорослих із низьким рівнем вітаміну D і без перенесеного інфаркту міокарда.

Пацієнтам вимірювали рівень вітаміну D і проводили лікування з його використанням. Результати показали, що ризик ІМ був значно нижчим у групі, що отримувала достатню кількість вітаміну D.

У той же час, експерти зазначили, що зловживати вітаміном не варто, а перед його прийомом варто здати аналізи і проконсультуватися з лікарем.

Говорячи про його загальну користь, медики зазначили, що він допомагає тілу нарощувати м'язи, засвоювати поживні речовини, загоювати рани, він регулює кількість кальцію і фосфатів в організмі, що вкрай важливо для здоров'я зубів, кісток і м'язів.

Також видання наводить перелік продуктів, вживаючи які, вітамін D можна отримати природним способом. Серед них: жирна риба, червоне м'ясо, печінка, яєчний жовток, деякі жирні пасти та пластівці для сніданку.

"Нестача вітаміну D може призвести до деформацій кісток", – підкреслюється в статті.

Дослідники повідомили, що дефіцит вітаміну D широко поширений серед старшого покоління, в основному тому, що люди похилого віку менш здатні засвоювати вітамін D зі свого раціону.

Як повідомляв OBOZREVATEL, швидко поповнити нестачу вітаміну D можна, займаючись спортом, якщо багато спати, дивлячись хороший фільм або ж у спілкуванні з друзями.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки