Вживання алкоголю збільшує ризик тромбозу: результати дослідження

Вживання алкоголю збільшує ризик тромбозу: результати дослідження

Алкоголь може збільшити ризик тромбозу глибоких вен. Медики попереджають, що вживання понад 85 г міцних алкогольних напоїв на тиждень підвищує такий ризик на п’ять відсотків.

Про те, чому не варто вживати алкоголь у великих дозах пише видання Еxpress, посилаючись на дослідження Американської асоціації серця (American Heart Association, скорочено — AHA). Асоціація не рекомендує вживати алкоголь через його негативний вплив на серце, включаючи підвищений ризик утворення тромбів.

Згусток крові або тромб може рухатися по кровотоку, поки не застрягне у вузькому проході, й іноді може становити загрозу для життя, якщо його не ліквідувати. Все, що заважає крові нормально текти чи згортатися, може викликати тромб у вені. Він може розчинитися природним чином, однак, якщо цього не станеться, згусток обмежує нормальний приплив крові до серця, викликаючи серйозне захворювання.

Відео дня
Тромбоз глибоких вен

Дослідження AHA показало, що вживання понад три унції міцного алкоголю на тиждень, а це приблизно 85 грамів, підвищує ризик тромбозу глибоких вен (ТГВ) на 5%.

Водночас зазначається, що дослідження, яке виявило цю кореляцію, не вивчало особисті звички, і може бути сильніший зв’язок між вживанням алкоголю і ТГВ, ніж просто кількість спиртного, що споживається на тиждень.

Якщо ви перебуваєте в групі ризику, вам краще уникати вживання алкогольних напоїв, оскільки це може призвести до зневоднення і підвищеної схильності до утворення тромбів.

"Хоча помірне вживання алкоголю менш небезпечне, ніж надмірне, важливо взагалі уникати цих напоїв, якщо у вас є занепокоєння з приводу здоров’я серцево-судинної системи", – зазначають медики.

Ознаки тромбозу глибоких вен можуть включати набряк ураженої ноги або біль, який часто починається в литках і може нагадувати судоми. На це захворювання вказує почервоніння або знебарвлення шкіри на нозі та відчуття тепла в ураженій нозі.

У людей після 60 років ризик тромбозу глибоких вен збільшується, хоча він може виникнути в будь-якому віці.

Якщо ви курите, це також підвищує ризик ТГВ – куріння впливає на згортання крові та кровообіг.

Інші фактори ризику включають надмірну вагу, вагітність, запальні захворювання, такі як хвороба Крона або ревматоїдний артрит – все це може збільшити ризик утворення тромбів.

Медики дали поради тим, хто перебуває у групі ризику:

  • Не сидіти впродовж тривалого часу без руху;

  • При сидінні намагатися не схрещувати ноги, оскільки це може заблокувати кровотік.

Якщо вам важко ходити, слід тренувати гомілки. Для цього виконуйте таку вправу: сидячи, підіймайте та опускайте п’яти, утримуючи пальці ніг на підлозі, а потім підіймайте пальці ніг.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені оцінили ризик виникнення тромбів у перехворілих на COVID-19 і вакцинованих.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки