Як часто приймати душ, щоб не нашкодити шкірі: поради лікарів

Як часто приймати душ, щоб не нашкодити шкірі: поради лікарів

Занадто тривале прийняття душу може негативно позначитися на здоров'ї. Зокрема, це може згубно вплинути на шкіру.

Про це пише Express із посиланням на лікарку-косметологиню докторку Рекхі Тейлор із британської клініки Health&Aesthetics. За її словами, такий висновок пов'язаний із бактеріями, які захищають тіло людини.

"Хоча душ, звичайно, є необхідним способом змити піт і омертвілі клітини шкіри, видалити бруд і запобігти неприємному запаху, щоденний душ також може негативно вплинути на вашу шкіру", – пояснила вона.

Відео дня

"Занадто часте миття шкіри протягом тривалого періоду часу може видалити натуральні жири та вплинути на природні бактерії, які підтримують вашу імунну систему", – зазначила лікарка.

Ця думка була підтримана органами охорони здоров'я, такими як Harvard Health. За їхніми даними, нормальна, здорова шкіра підтримує шар жиру та баланс "хороших" бактерій та інших мікроорганізмів. "Миття та чищення видаляють їх, особливо якщо вода гаряча", – попереджають медики.

Більше того, продукти, які ви використовуєте у душі, також можуть порушити природний захист шкіри.

Видалення природних бактерій може не тільки поставити під загрозу вашу імунну систему, але й викликати такі проблеми:

  • шкіра може стати сухою, подразненою, можливе свербіння;
  • суха, потріскана шкіра може дозволити бактеріям та алергенам проникнути через шкірний бар'єр, що призведе до інфекцій та алергічних реакцій.

За словами докторки Тейлор, загальна порада для прийняття душу — що швидше, то краще, а деякі експерти вважають, що навіть п'яти хвилин достатньо. Вона також зазначила, що є дані, що свідчать про те, що якщо не приймати душ щодня – то якість шкіри покращиться.

.Раніше OBOZREVATEL писав, як правильно користуватися кремом для обличчя та навколо очей, та перерахував головні помилки у цій процедурі.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки