Як обрати якісне молоко: названі важливі критерії

15,0 т.
Як обрати якісне молоко: названі важливі критерії

Якісне молоко повинно мати смак і запах, властиві для свіжого молока. Неприємний присмак спостерігається в разі поїдання тваринами часнику, цибулі, полину та ін.

Умови утримання худоби і технології отримання молока теж впливають на цей показник - при недотриманні вимог воно може мати запах силосу, сінажу, відзначається в дослідженні Kurkul.com.

"Для натурального жирного молока властивий білий колір з легким жовтуватим відтінком. А для знежиреного молока характерний білий колір з наявністю блакитного відтінку", - йдеться в повідомленні.

Як обрати якісне молоко: критерії
Відео дня

Для визначення консистенції молоко наливають в стакан, який трохи нахиляють і повертають у вихідне положення - проба не повинна бути ні рідкою, ні тягучою, ні утворювати клубочки слизу.

Згідно з вимогами Державного стандарту, щільність молока повинна знаходитися в межах 1,024-1,037 г / см3. Якщо щільність менше нижньої межі - молоко розбавлене водою.

Як обрати якісне молоко: критерії

Жирністьмолока в даний час визначають за допомогою великої кількості автономних аналізаторів молока. Також в Україні працюють сертифіковані і ліцензовані лабораторії, які надають свої послуги господарствам. Зміст в молоці регламентується в межах не менше 3,4% жиру і 3,2% білка.

За традиційною системою ведення галузі молочного скотарства основний фактор середовища, що впливає на якість молока, - це сезон року. Якісний склад отримують в осінньо-зимовий період.

Основним показником свіжості молока є кислотність. Вона обумовлена ​​вмістом у ньому молочної кислоти, фосфорнокислих і молочнокислих солей, білків тощо. Виражається в градусах Тернера. За держстандартом кислотність молока I сорту повинна становити 16-18° Т, кислотність молока II сорту - 19-21° Т, для білкового - до 25° Т.

Щоб перевірити молоко на свіжість, його потрібно закип'ятити. Якщо досліджуване молоко несвіже і, отже, його кислотність перевищує 25-27 ° Т, то при кип'ятінні воно згортається.

Як повідомляв OBOZREVATEL, ціни на молочку в Україні злетіли до світових рівнів. Подорожчання молочних продуктів відбулося через інфляцію та відновлення експорту продукції українськими виробниками.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки