Як позбутися запаморочення, коли встаєш: відповідь вчених

Як позбутися запаморочення, коли встаєш: відповідь вчених

Якщо ви відчуваєте запаморочення, коли встаєте – це поширене явище під назвою початкова ортостатична гіпотензія і, як правило, не є ознакою серйозних проблем. А простий та легкий у виконанні маневр може усунути цей дратівливий симптом.

Про це йдеться у новому дослідженні канадських учених, опублікованому в журналі Heart Rhythm. У дослідженні брали участь молоді жінки, оскільки саме у цієї групи найчастіше виникає запаморочення.

Учені попросили дівчат, у яких в анамнезі симптоми проявлялися відразу після вставання, виконати два простих рухи ногою – один після цього, а інший до – щоб подивитися, чи можуть ці заходи зменшити падіння артеріального тиску, що викликає симптоми.

Відео дня

Маневри дійсно призвели до зменшення падіння артеріального тиску, а також до зменшення симптомів, які відчувають жінки.

Жінок спочатку попросили сісти, а потім встати, як завжди. Далі вони виконали одну з двох вправ: перш ніж підвестися, потрібно підняти коліно приблизно на 35-40 секунд або схрестити ноги і напружити їх після підйому.

Жінки виконали прості вправи.

Потім ті, хто виконував підйоми колін, робили схрещування та напруження ніг і навпаки. Між кожним із трьох експериментальних раундів проходило щонайменше 20 хвилин.

Коли жінки вставали, дослідник реєстрував симптоми – затьмарення свідомості, помутніння зору, задишку, прискорене серцебиття, тремтіння, дискомфорт у грудях, головний біль і нудоту – кожен за 10-бальною шкалою інтенсивності, де 10 – найінтенсивніша.

Потім дослідники порівняли симптоми у жінок під час вставання без вправ із тими, хто виконував вправи. Вони виявили, що виконання вправ призвело до меншого падіння артеріального тиску та зменшення кількості балів за симптомами.

Запаморочення найчастіше спостерігається у молодих жінок.

Симптоми, з якими стикаються жінки у цьому дослідженні, дуже поширені, пояснив NBCnews професор медицини та директор програми клінічної серцевої електрофізіології в Університеті Піттсбурга Н. А. Марк Естес.

"Від 50 до 60 відсотків людей зазнають падіння артеріального тиску та легкого запаморочення, коли встають", – сказав він. Симптоми виникають переважно у молодих людей, особливо у молодих жінок.

"Артеріальний тиск падає, і тоді в мозок надходить недостатньо крові, через що люди відчувають запаморочення, а іноді й непритомніють", – сказав Естес.

За його словами, незважаючи на те, що дослідження невелике, воно пропонує просте розв'язання цієї проблеми.

Раніше OBOZREVATEL писав про те, як спати на годину довше за допомогою ранкових звичок та вживання корисної добавки.

Звернення команди OBOZREVATEL
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки