Як розпізнати тепловий удар, чим він небезпечний і як діяти: у МОЗ дали детальне пояснення

Як розпізнати тепловий удар, чим він небезпечний і як діяти: у МОЗ дали детальне пояснення

За прогнозами синоптиків найближчими днями на українців чекає аномальна спека. Тому потрібно пам'ятати, що перебуваючи довго під впливом прямих сонячних променів або у спекотних приміщеннях, людина внаслідок перегрівання тіла та порушення теплового балансу може отримати тепловий удар. Це небезпечний стан, який може призвести до серйозних наслідків, тому важливо вміти розпізнавати його симптоми та знати, як надати першу допомогу.

На такий випадок у МОЗ дали детальне пояснення, як розпізнати тепловий удар. Також у відомстві пояснили, що потрібно робити, якщо ви підозрюєте цей стан у себе чи близьких.

Основні симптоми теплового удару:

Запаморочення, дезорієнтація, деколи навіть галюцинації;

нудота, блювота;

сильний головний біль;

прискорене серцебиття;

утруднене дихання;

відсутність пітливості, гаряча, червона або рум’яна суха шкіра;

Відео дня

короткочасна втрата свідомості;

підвищення температури тіла.

Як розпізнати тепловий удар, чим він небезпечний і як діяти: у МОЗ дали детальне пояснення

Якщо ви запідозрили, що самі піддались тепловому удару, або розпізнали його у когось, хто знаходиться поруч, потрібно діяти швидко.

Що потрібно зробити у випадку теплового удару:

Перейдіть або перенесіть постраждалого у затінене прохолодне місце.

Охолоджуйте постраждалого. Використовуйте прохолодні вологі рушники, льодяні пакети (прикладати на шию, пахвові западини, пах), щоб знизити температуру тіла.

Якщо постраждалий у свідомості, давайте йому пити воду, але невеликими порціями.

У разі блювання, покладіть людину на бік.

Стежте за станом постраждалого: диханням, пульсом і свідомістю до прибуття медичної допомоги.

Зателефонуйте за номером 103 – диспетчер допоможе вам сконтактувати з лікарем та за потреби надішле бригаду екстреної медичної допомоги.

За словами медиків, найважливіші заходи запобігання теплового удару – уникати зневоднення та енергійних фізичних навантажень у спекотну погоду.

Нагадаємо, літня спека може істотно впливати на ваш рівень енергії та загальне самопочуття. У найспекотніші дні залишатися активною людиною вам допоможе правильний підхід до гідратації, харчування, фізичної активності та відпочинку.

Як повідомляв OBOZ.UA, за прогнозами синоптиків, спека в Україні найближчими днями посилюватиметься. Її пік очікується 14-17 липня.

Лише перевірена інформація у нас в Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки