Як уникнути болю в кістках, м'язах чи суглобах у старості: вчені назвали три правила

Як уникнути болю в кістках, м'язах чи суглобах у старості: вчені назвали три правила

За словами експертів, люди, які хочуть запобігти болю в кістках, м'язах і суглобах у похилому віці, повинні займатися спортом частіше та довше. Активний спосіб життя зберігає тіло молодим та здоровим, а ті, хто регулярно займається фізичною активністю, кидають виклик процесу старіння.

Про це пише видання Daily Mail, посилаючись на нове дослідження, проведене фахівцями Портсмутського університету (Велика Британія) під керівництвом доктора Нільса Нідерштрассера. Результати роботи оприлюднені в науковому журналі PLOS One.

"Хронічний біль є величезною проблемою у будь-якому віці та однією з основних причин, через яку люди відвідують відділення невідкладної допомоги. Це одна з найпоширеніших і найскладніших проблем, яка приводить до зниження якості життя та поганого самопочуття", – зазначив Нідерштрассер.

Відео дня

Дослідники протягом 10 років вивчали дані 5802 осіб віком від 50 років. Учасники повідомляли про те, чи турбував їх біль у кістках, суглобах та м'язах. Добровольців також опитували, як часто вони тренуються: частіше за один раз на тиждень, раз на тиждень, від одного до трьох разів на місяць чи майже ніколи, і наскільки інтенсивними є їхні вправи.

Крім того, це перше дослідження, в якому вивчалась поява хронічного болю, враховуючи не лише вік та фізичну активність, а й стать людини, її ІМТ та рівень достатку.

Результати показали, що лише високий рівень активної фізичної діяльності хоча б раз на тиждень – гра в теніс, біг, плавання, їзда на велосипеді, праця в саду чи фізична праця на роботі — допомагає запобігти хронічному м'язово-скелетному болю в довгостроковій перспективі.

Енергійні вправи лише один раз або двічі на тиждень можуть знизити ризик серцевих захворювань чи інсульту.

Ті, хто регулярно займається фізичною активністю, кидають виклик старості

Водночас помірні фізичні навантаження, такі як танці, ходьба чи легкі вправи, не знижують ризику.

Дослідження також показує, що нижча якість життя теж пов'язана з появою хронічного болю в суглобах, м'язах та кістках. Адже люди з вищим доходом звертаються за приватною допомогою для лікування хвороб та травм.

Ймовірною причиною вищої частоти болю у жінок вчені називають гормональні зміни.

А люди з надмірною вагою та ожирінням більше страждають від болю, тому що зайва вага збільшує навантаження на суглоби тіла.

На основі проведеного аналізу дослідники дійшли висновків:

  • Люди віком від 19 до 64 років повинні щодня займатися фізичними вправами.

  • Потрібно займатися не менше 150 хвилин помірною активністю на тиждень або не менше 75 хвилин енергійною активною діяльністю на тиждень (до помірної активності відносять швидку ходьбу, водну аеробіку, їзду на велосипеді, танці, парний теніс, штовхання газонокосарки, походи і катання на роликах; до енергійної – біг, плавання, швидку їзду на велосипеді або під гору і такі види спорту, як футбол, регбі та хокей).

  • Вищезгадані висновки також стосуються людей з обмеженими можливостями, вагітних жінок та молодих матерів.

Активна фізична діяльність хоча б раз на тиждень допомагає запобігти хронічному м'язово-скелетному болю в довгостроковій перспективі

"Така активність справді допомагає людям залишатися здоровими та почуватися краще, ніж відсутність вправ, але легкі вправи, мабуть, не мають довгострокового ефекту та впливу на розвиток хронічного болю. Заняття мають бути не лише енергійними, їх треба робити бодай раз на тиждень. Людина, яка їздить на велосипеді, наприклад, раз на місяць і її єдиною іншою діяльністю є легка робота по дому, все одно класифікуватиметься як малорухлива", – зазначила докторка Ніна Аттрідж, співавторка дослідження та старша викладачка психології в Портсмутському університеті.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені розповіли, у який час доби найкраще займатися спортом.​

Звернення команди OBOZREVATEL

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки