МоваЯзык

/ Новини здоров'я

"Застаріла процедура": Супрун розвінчала черговий міф про медицину

Електрофорез - застаріла процедура, яка є лише допоміжним засобом реабілітації для людей з руховими порушеннями.

Таку заяву зробила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook. "Електрофорез - той випадок, коли добре відоме, хоча і малозрозуміле назву, не говорить про ефективність в функціональний реабілітації", - заявила вона.

Вона зазначила, що людина, яка проходить реабілітацію після хвороби, травми або операції, потребує відновлення звичних навичок і функцій організму, таких, як ходьба, самообслуговування та інші повсякденні речі.

"І, якщо говорити про сучасні підходи до реабілітації, ці навички неможливо відновити без функціональної тренування, особливо руху. Необхідно, щоб пацієнт ходив, вставав, присідав, нахилявся чи підтягувався - робив все, що він прагне відновити і вдосконалити до максимально можливого рівня" , - написала Супрун.

Однак замість цього, підкреслила Супрун, "у багатьох українських закладах пропонують електрофорез".

"За допомогою постійного електричного струму воно (Пристосування, за допомогою якого проводиться процедура електрофорезу. - Ред.) вводить в організм пацієнта іони лікарських речовин. Ніякого руху, лише перебування певний час під апаратом. Це може зменшувати біль і запалення, прискорювати регенерацію тканин і розсмоктувати рубці. На цьому можливості електрофорезу вичерпуються", - пояснила Супрун.

"Апаратна фізіотерапія - лише допоміжний засіб реабілітації. Для максимального відновлення доступних функцій організму, пацієнту потрібна участь команди функціональних фахівців, зокрема фізичних терапевтів і ерготерапевтами, які будуть забезпечувати функціональне відновлення", - сказала вона.

Супрун додала, що метою змін, які МОЗ запроваджує в системі реабілітації, є підготовка фахівців з функціонального відновлення і їх максимальне залучення до роботи з пацієнтами.

Раніше "Обозреватель" писав про топ-5 міфів, розвінчаних Супрун.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини