Коли і навіщо робити щеплення: Супрун пояснила необхідність вакцинації

13,3 т.
Коли і навіщо робити щеплення: Супрун пояснила необхідність вакцинації

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пояснила, коли і навіщо потрібно робити щеплення.

"У нашому організмі постійно відбувається битва: збудники хвороби постійно намагаються проникнути в тіло, а імунна система знищує їх. Але деякі патогени настільки сильні, що можуть подолати імунну систему ще до того, як вона встановить захист. Під час вакцинації в організм вводиться невелика кількість конкретного патогена, і це дозволяє імунній системі розробити і накопичити потрібну зброю. Цього достатньо, щоб наш організм міг підготуватися до наступної зустрічі і не допустити захворювання ", - пояснила Супрун

Відео дня

Читайте: Створена ефективна вакцина проти раку

Так, для створення захисту проти інфекційних хвороб розроблений відповідний алгоритм вакцинації.

Для вироблення у дитини імунітету проти гепатиту В, необхідно ввести їй 3 дози вакцини, проти дифтерії і правця - більше 4 доз, проти кору, паротиту та краснухи - 2 дози.

Імунітет проти дифтерії, правця та кашлюку зберігається протягом 7-10 років. Тому необхідно повторно робити щеплення.

Читайте: Введення вакцини не робить організм сприйнятливим до інфекцій

У дуже невеликої кількості людей імунітет після вакцинації не сформується. І вони можуть розраховувати тільки на колективний імунітет, при його відсутності піддаються високому ризику захворіти.

"Ось чому всі повинні робити щеплення, адже ми несемо відповідальність і за здоров'я інших", - підсумувала чиновник.

Раніше "МедОбоз" розповідав про наслідки відмови від вакцин.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки