15 неймовірних фактів про користь шоколаду

15 неймовірних фактів про користь шоколаду

Шоколад, так само, як і кава, викликає масу дискусій навколо своєї "персони". Хтось вважає його корисним, хтось називає шкідливим, а хтось взагалі нічого про нього не думає - просто любить і їсть, або не любить і не їсть.

MEDOBOZ підготував для вас 15 фактів про користь шоколаду, які доводять, що не варто боятися цього продукту.

Заряджає антиоксидантами. Шоколад відноситься до найбагатших джерел антиоксидантів. Італійські вчені довели, що ці антиоксиданти фактично нейтралізують вільні радикали і інші небезпечні речовини, які можуть становити потенційну загрозу для здоров'я (провокувати розвиток раку, передчасне старіння і серцеві захворювання).

Відео дня

Зміцнює серцево-судинну систему. Шоколад, точніше какао-боби, з яких його готують, містить величезну кількість катехінів і поліфенолом. Ці речовини допомагають поліпшити еластичність судин і зменшити ризик серцево-судинних захворювань.

Нормалізує тиск. Шоколад багатий мінералами, такими як магній і мідь. Ці мінерали допомагають регулювати кров'яний тиск і, отже, підтримують правильний серцевий ритм.

Виводить токсини. Ласий продукт містить найбільшу кількість флавоноїдів і поліфенолів, навіть більше, ніж вино і чай. Це робить його неперевершеним в боротьбі з вільними радикалами і виведенням токсинів з організму людини.

Запобігає раку. Наявність великої кількості флавоноїдів і антиоксидантів роблять шоколад лідером в списку продуктів для профілактики раку.

Допомагає впоратися з нудьгою і поганим настроєм. Пару шматочків шоколаду допоможуть знизити рівень стресу. Він стимулює вироблення ендорфінів - гормонів щастя. Крім того, за рахунок наявності в складі стимуляторів теоброміну і кофеїну, шоколад допомагає поліпшити стан при депресії.

Знижує холестерин. Численні дослідження показали, що щоденне вживання невеликих порцій чорного шоколаду допомагає знизити рівень окисленого холестерину в організмі і підвищувати кількості хорошого.

Допомагає мозку. Темний шоколад вважається одним з продуктів-лідерів для поліпшення роботи мозку, зокрема, він допомагає поліпшити концентрацію і пам'ять. Флавоноли і поліфеноли в його складі здатні знижувати ризик інсульту і деменції.

Корисний для учнів. Інші дослідження показали, що шоколад покращує гіперпластіку мозку. А це в свою чергу сприяє поліпшенню адаптації до навчання і сприяє швидкому засвоєнню нових знань.

Зміцнює імунітет. Шоколад містить великі дози катехінів. Ці речовини зміцнюють імунну систему людини, а значить запобігають серйозним хронічним захворюванням.

Бореться з анемією. Всі ті ж флавоноїдні з'єднання корисні при лікуванні пацієнтів з анемією, а також тих, хто неповноцінно харчується.

Дарує красу шкірі. Біоактивні сполуки і флавоноли, які містяться в складі шоколаду, сприяють зволоженню клітин шкіри, захищають її від шкідливого впливу сонця і покращують кровопостачання.

Доглядає за волоссям. Шоколад славиться своїми протизапальними властивостями, а також здатністю покращувати кровообіг. Тому він запобігає інфекції шкіри, запобігає випаданню волосся і сприяє прискоренню їх росту.

Бореться в негативними супутниками вагітності. Шоколад корисний для майбутніх мам, оскільки він допомагає в запобіганні таких станів, як прееклампсія, зменшує спазм м'язів, допомагає розслабитися, а також зміцнює імунітет.

Лікує кашель. У складі какао-бобів, з яких готують шоколад, є речовина теобромін. Цей компонент допомагає впоратися з кашлем і уникнути астми.

Раніше MEDOBOZ розповідав, чим корисний кави .

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки