5 лайфхаків, які допоможуть подолати сонливість

5 лайфхаків, які допоможуть подолати сонливість

Коли бажання поспати накриває ввечері або вдень в вихідний, ми сумирно слухаємо побажання свого тіла і йдемо відпочивати. Але сонливість може бути підступною і заявитися прямо в розпалі робочого дня.

MEDOBOZ підготував для вас 5 простих лайфхаків, які допоможуть швидко впоратися з сонливістю і повернутися в робочий стан.

Тисніть "кнопки"

Не секрет, що на тілі є точки, такі собі "кнопки", за допомогою яких можна впливати на різні органи і системи. У тому числі є і "підбадьорливі" точки, вплив на які допомагають повернутися в тонус і відчути себе знову бадьорим.

Такі точки є на подушечках вказівних пальців. Тисніть на них кінчиками нігтів протягом 1-2 хвилин. Далі помасажуйте круговими рухами мочки вух і точку у снования перенісся.

Відео дня

Вода в допомогу

Повернутися в робочий стан допоможе прохолодна вода. Протягом хвилини умивайте обличчя і шию під проточною водою, потім потримайте під водою запястки. І на останок випийте залпом склянку чистої води без газу.

Вдихніть свіжого повітря

Можливо, сонливість вас накрила через духоту в приміщенні - в таких умовах мозок відчуває кисневе голодування, що і проявляється млявістю і бажанням "провалитися" в сон тут і зараз.

Тому відкрийте вікна навстіж, а краще, по можливості, вийдіть на вулицю на 15-20 хвилин. При цьому дихайте повільно і глибоко.

Випийте зеленого чаю

Багато хто звик рятуватися від сонливості за допомогою кави, але часто цей напій не допомагає. Кофеїн активно, але короткочасно стимулює нервову систему, після чого настає різкий спад активності.

Тому спробуйте зелений чай. У ньому також містяться підбадьорливі речовини, зокрема, теїн і вітамін С. При цьому "заряд" енергією буде довгограючий і не змусить себе чекати.

Присідайте

Під час фізичних навантажень в організмі підвищується рівень певних гормонів, від чого виникає стан бадьорості, поліпшується настрій і працездатність.

Тому відчувши сонливість, відволікіться від роботи і зробіть кілька енергійних вправ. Наприклад, пробіжіться вгору-вниз по сходах, поприсідайте, пострибайте або зробіть кілька віджимань.

Також читайте на MEDOBOZ, які продукти допоможуть впоратися з сонливістю.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки