Названа несподівана користь алкоголю

Названа несподівана користь алкоголю

Невеликі порції алкоголю допомагають знизити ризик передчасної смерті. Головне, зменшити звичні порції на чверть.

Вчені Університетів Ліверпуля і Шеффілда у Великобританії довели, що невеликі порції спиртного допомагають знизити споживання алкоголю і зменшити число передчасних смертей, пов'язаних з надмірною його споживанням, передає Lenta.ru. Чим менше порція, тим менше людина випиває.

У дослідженні, яке складалося з двох частин, взяли участь 278 добровольців. У першій частині експерименту 114 добровольців, середній вік яких становив 24,8 року, були випадковим чином розділені на дві групи в залежності від розміру порцій спиртних напоїв, які вони могли замовляти протягом години, сидячи в дослідній кімнаті. Обсяг стандартної порції, яка подається за раз, становив близько 16 грам чистого спирту, а малі порції були на 25% менше.

Відео дня

У другому експерименті брали участь 164 добровольця, кожен з яких був запрошений до місцевого бару на один з чотирьох вечорів. Їм подавали або стандартні порції пива і вина (0,568 літра і 0,175 літра, відповідно), або зменшені (0,378 літра і 0,125 літра, відповідно). В обох дослідах кожен доброволець міг замовляти стільки порцій, скільки хотів.

Виявилося, що ті учасники експерименту, які брали малі порції, в цілому, пили менше алкоголю. У першому експерименті зниження обсягу спожитого алкоголю склало 20,7-22,3%, а в другому - 32,4-39,6%. Згідно з висновками дослідників, скорочення порцій спиртного на чверть в барах і ресторанах призведе до зменшення кількості смертей на 5,6-13,2% в рік.

Раніше MEDOBOZ розповідав, як алкоголь впливає на потенцію.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки