Названі продукти, від яких смертельно небезпечно відмовлятися

Названі продукти, від яких смертельно небезпечно відмовлятися

Дієти зі зниженим вмістом вуглеводів збільшують ризик передчасної смерті. Це означає, що виключати з раціону крупи, горіхи, сухофрукти, деякі свіжі фрукти й овочі, якісні сири, а також цільнозернові хліб і макарони не можна.

До таких висновків прийшли вчені польського Медичного університету, повідомляє EurekAlert. Так, люди, які споживали мало вуглеводів, частіше хворіли на рак, ішемію, а також у них частіше траплялися інсульти.

Загалом у дослідженні взяли участь 24 825 добровольців із середнім віком приблизно 47 років. Для прихильників "здорової" дієти ризик передчасної смерті збільшується на 32% (за період спостереження 6,4 року) порівняно із середньостатистичним показником.

Відео дня

При цьому ризик загибелі від хвороб серця, інсульту і пухлин збільшувався на 25-51%. Цей зв'язок виявився найбільш вираженим у літніх людей, які не страждають на ожиріння.

"Низьковуглеводне харчування збільшує ризики за окремими причинами смерті, враховуючи ішемічну хворобу серця, інсульт і рак. Цієї дієти варто уникати", — сказав професор Мацей Банах, який брав участь у дослідженнях.

Однією із причин назвали недостатнє надходження в організм клітковини й інших речовин рослинного походження, а також збільшення споживання тваринного білка і жирів.

Названі продукти, від яких смертельно небезпечно відмовлятися

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше стало відомо, що горіхи перешкоджають набору ваги і покращують стан серцево-судинної системи.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки