МоваЯзык

/ Здоровий спосіб життя

Помирають раніше: Супрун розкрила страшну небезпеку зайвої ваги

Ризик захворіти серцево-судинними та іншими небезпечними захворюваннями у людей із зайвою вагою істотно вище, ніж у людей з нормальним індексом маси тіла.

"Люди з зайвою вагою мають вищі ризики захворіти на дуже небезпечні хвороби. Особливо - на серцево-судинні захворювання", - написала у своєму Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

До такого висновку прийшли вчені за результатами аналізу даних, які збиралися 4 роки у близько 300 тисяч чоловік. Дослідження показало, що хвороби серцево-судинної системи мають пряме співвідношення з індексом маси тіла. І чим менше зайвої ваги, тим менше шансів захворіти.

Крім того, зайва вага впливає на тривалість життя. Фахівці з'ясували, що тривалість життя чоловіків середнього віку із зайвою вагою була на 6 років менше, ніж у чоловіків з нормальною вагою.

Також у людини із зайвою вагою може з'явитися задишка уві сні, біль в суглобах, артрит і діабет.

"Крім того, жирова тканина дуже підступна. Вона може оточувати життєво важливі органи - такі як підшлункова залоза, печінка та кишківник, і заважати їхній нормальній роботі. Цей тип жиру вважається найбільш небезпечним і зветься абдомінальним. Він накопичується на рівні талії, в черевній порожнині. Що більша частка такого жиру в організмі, то вищі ризики появи серцево-судинних захворювань. Адже жирова тканина негативно впливає на артеріальний тиск, рівень цукру в крові та рівень холестерину", - попереджає Супрун.

В.о. міністра додала, що у кожного є оптимальна для здоров'я маса тіла.

"Здорова вага - це збереження нормального індексу маси тіла у співвідношення ваги та росту. Є спеціальні онлайн-калькулятори, які рахують індекс маси тіла... Окрім цього важливо вимірювати талію і об‘єм стегон - талія повинна бути значно меншою", - підкреслила вона.

За словами Супрун, найбільш ефективними інструментами підтримки здорової ваги є активний спосіб життя, здоровий сон і повноцінне харчування.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені з США встановили зв'язок між зайвою вагою і раком грудей у жінок середнього віку.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
2
1
Смішно
3
Цікаво
0
Сумно
3
Треш

Блоги медицини