Силові навантаження можуть знизити ризик розвитку раку – дослідження

Силові навантаження можуть знизити ризик розвитку раку – дослідження

Знизити ризик смертності від онкологічних захворювань на 14-28% людині допоможе регулярне виконання вправ на зміцнення м'язів, пов'язаних із аеробними навантаженнями. Тоді як загалом фізична активність здатна посприяти в унеможливленні розвитку раку горла, грудей, шлунку, нирок, сечового міхура та ендометрії.

Це з'ясували під час досліджень із використанням демографічних даних фахівці EPM-Unifesp – Медичної школи Пауліста й Федерального університету Сан-Паулу (Бразилія) в співпраці з іншими вченими. Результати роботи опубліковано в Міжнародному журналі поведінкового харчування і фізичної активності.

Згідно зі звітом, тренування з присіданнями, веслуванням, планками, силовими вправами тощо можуть знизити ймовірність смерті від раку на 14%. А коли вони поєднуються з аеробними навантаженнями, наголошують вчені, користь ще більша – ризик летальності в такому випадку знижується на 28%.

Відео дня
Вчені знайшли зв’язок між силовими навантаженнями й зниженням розвитку раку

"Фізична активність пов'язана зі зниженням ризику деяких видів раку, але не було зрозуміло, які види вправ дають найкращі результати. Ми виявили докази того, що силові тренування м'язів можуть не тільки знизити захворюваність і смертність від раку, а й мати ще кращий ефект, якщо вони пов'язані з аеробними вправами, такими як ходьба, біг, плавання і їзда на велосипеді", – пояснив автор наукової роботи професор Леандро Резенде.

Дослідження також показало, що вправи для зміцнення м'язів можуть знизити ризик раку нирки на 26%.

Водночас не було виявлено статистично значущих кореляцій між такими заняттями й пухлинами, переважно локалізованими в товстій кишці, простаті, легенях, підшлунковій залозі, сечовому міхурі, стравоході й прямій кишці, а також меланомою, множинною мієломою, лімфомою, лейкемією і раком травної системи.

Регулярні вправи на зміцнення м'язів, пов'язані з аеробними навантаженнями, можуть знизити ризик смертності

Однак науковці ще раз підтвердили рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) щодо регулярних аеробних вправ для дорослих: 150-300 хвилин на тиждень за помірної інтенсивності, 75-150 хвилин за інтенсивних вправ або еквівалентній комбінації. Фахівці також рекомендують проводити зміцнюючі вправи двічі на тиждень.

Як повідомляв OBOZREVATEL, дослідження показало, що вживання апельсинів щодня суттєво поліпшить функціональність травлення, знизить холестерин і навіть запобігатиме ризику смертельних захворювань. Зокрема, багатий вітаміном С фрукт може надати профілактичну дію проти кількох видів раку та серцево-судинних недуг.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки