Смертельно небезпечно: що не так з українським м'ясом
Тваринний білок необхідний людському організму - це основний будівельний матеріал, з якого складаються м'язи, внутрішні органи, кровоносна, імунна система, шкіра, волосся, нігті та ін. Дітям білок особливо важливий - без нього неможливий повноцінний ріст і розвиток.
Прийнятний практично всіма продукт, який містить цей життєво важливий компонент - м'ясо. Інші джерела - рибу, молочку - сприймає далеко не кожен.
Але як з'ясувалося, не все м'ясо корисне. Отримане в промислових масштабах, тобто, м'ясо тварин, виведених на фермах і те, що продається в магазинах, заподіює більше шкоди, ніж користі.
Читайте: Лікар порадив відмовитися від м'яса і солодких напоїв
Робить інфекції непереможним
Як з'ясувалося, тварин на більшості українських ферм при вирощуванні "напихають" антибіотиками. Зокрема, це робиться для профілактики захворювань вихованців і для їх швидкого зростання. Кажуть, що пеніцилін сприяє збільшенню маси тварини і птахів на 30%.
Так вирощують курей, свиней, корів, баранів, а також індичок і кроликів. І речовина, яка регулярно вводиться в організм вихованців ферм, накопичується в тканинах, а потім успішно потрапляє до нас на стіл.
При регулярному вживанні "заряджених" антибіотиками продуктів (адже як говорилося, м'ясо потрібно вживати чи не щодня), організм людини поступово "звикає" до антибіотиків.
"Тобто, в той момент, коли подібні медикаменти дійсно стануть потрібні для боротьби з небезпечними бактерійними інфекціями, вони вже будуть безсилими. У такому випадку навіть легка пневмонія може стати смертельно небезпечною, особливо якщо мова йде про дитину", - говорить сімейний лікар Наталія Деменко.
І що найстрашніше, в результаті резистентності до антибіотиків до тяжких наслідків може призвести навіть невеликий поріз, отриманий на природі.
Читайте: Дитина не їсть м'ясо: як підібрати йому правильний раціон
Провокує рак і робить безплідним
Крім антибіотиків, розвідники тварин на забій також використовують гормони. Ці речовини також застосовуються для прискореного зростання "підопічних" і збільшення їх природної маси.
"Тваринам вводять естрадіол, тестостерон і прогестерон, ідентичні людським. В організмі людей вони приєднуються до "місцевих родичів", провокуючи серйозний гормональний збій, оскільки органи і системи не завжди здатні швидко врівноважувати раптовий гормональний "бунт", - пояснює лікар.
В результаті збоїв можуть розвиватися онкологічні процеси (особливо, рак молочної залози і передміхурової залози), а також порушитися репродуктивна функція, розвинутися алергія, в тому числі і важка її форма. Крім того, гормональні "прибульці" під час вагітності можуть стати причиною розвитку патологій плоду.
Читайте: Не всі м'ясо корисне: топ-8 основних причин відмовитися від свинини
Страшні секрети супермаркетів
Красиве свіже м'ясо на полицях супермаркетів часто буває більше ілюзією для покупців. А насправді містити ще більшу загрозу, ніж просто антибіотики і гормони.
"Часто на полицях (в упаковках або на вагу) лежить м'ясо далеко не першої свіжості, - розповів колишній співробітник великої мережі супермаркетів України Олександр (чоловік вирішив не розголошувати своє прізвище). - Зіпсоване м'ясо (а як ви розумієте, після поставки його не розмітають в перший день, і йому доводиться полежати) миють в розчині води і оцту (так знищується запах і з'являється колір "свіжості", потім ще раз промивають чистою водою і знову відправляють на полиці. Зовсім "сумне" м'ясо (то, яке вже почало розкладатися) пускають на переробку - на фарш, потім на котлети, в салати та інші продукти місцевої кулінарії. Словом, безвідходне виробництво ".
За словами Деменко, такі продукти, якщо навіть пройшли термообробку, можуть привести до отруєнь. Зокрема, після їх вживання з'являється слабкість і біль в животі, діарея, нудота або блювота, підвищується температура і ін. Іноді навіть для порятунку пацієнтів доводиться приймати реанімаційні заходи.