"Сови" і "жайворонки": хто ризикує померти раніше

'Сови' і 'жайворонки': хто ризикує померти раніше

Багато з нас ділять себе на "сов" і "жайворонків" залежно від свого хронотипу. При цьому більшість вважає, що це характеризує тільки оптимальний час сну і активності для людини.

Нещодавно британські вчені з'ясували, що від ваших біоритмів залежить схильність до захворювань і навіть ризик передчасної смерті, повідомляє CNN. Зокрема, дослідження, яке тривало більше 6 років, показало, що ті люди, які ідентифікували себе як "опівнічники" або "сови" на початку дослідження, мали на 10% підвищений ризик передчасної смерті.

Читайте: Сова і жайворонок: як ужитися разом

Професор неврології Крістен Кнутсон зазначає, що у сов існує підвищений ризик розвитку діабету, серцево-судинних захворювань, психологічних і шлунково-кишкових розладів, респіраторних захворювань і навіть онкології.

Відео дня

Медики поки не можуть сказати, залежать циркадні ритми від стану здоров'я пацієнтів, або ж схильність до захворювань залежить від хронотипів.

Читайте: "Сови" частіше хворіють на діабет, ніж "жайворонки"

Однак з упевненістю говорять, що по хронотипу сміливо можна робити прогнози ризиків і більш уважно ставитися до тривожних сигналів організму.

Вчені також зазначили, що "совам" необхідно приділяти більше уваги своєму способу життя, зокрема харчуванню, активності і повноцінному відпочинку.

Раніше "МедОбоз" розповідав, скільки потрібно спати дітям.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки