МоваЯзык

/ Здоровий спосіб життя

"Сови" і "жайворонки": хто ризикує померти раніше

Багато з нас ділять себе на "сов" і "жайворонків" залежно від свого хронотипу. При цьому більшість вважає, що це характеризує тільки оптимальний час сну і активності для людини.

Нещодавно британські вчені з'ясували, що від ваших біоритмів залежить схильність до захворювань і навіть ризик передчасної смерті, повідомляє CNN. Зокрема, дослідження, яке тривало більше 6 років, показало, що ті люди, які ідентифікували себе як "опівнічники" або "сови" на початку дослідження, мали на 10% підвищений ризик передчасної смерті.

Професор неврології Крістен Кнутсон зазначає, що у сов існує підвищений ризик розвитку діабету, серцево-судинних захворювань, психологічних і шлунково-кишкових розладів, респіраторних захворювань і навіть онкології.

Медики поки не можуть сказати, залежать циркадні ритми від стану здоров'я пацієнтів, або ж схильність до захворювань залежить від хронотипів.

Однак з упевненістю говорять, що по хронотипу сміливо можна робити прогнози ризиків і більш уважно ставитися до тривожних сигналів організму.

Вчені також зазначили, що "совам" необхідно приділяти більше уваги своєму способу життя, зокрема харчуванню, активності і повноцінному відпочинку.

Раніше "МедОбоз" розповідав, скільки потрібно спати дітям.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Жити здорово" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
1
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини