Супрун пояснила, кому шкідливо пити каву

Супрун пояснила, кому шкідливо пити каву

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла випадки, коли кава може шкодити здоров'ю.

На своїй сторінці в Facebook вона зазначила, що перша причина – це повільне знешкодження кофеїну.

"Кофеїн, як і ліки і стероїдні гормони, проходить знешкодження в печінці. Ферменти (цитохроми СYP1А2), які це роблять, у різних людей працюють по-різному. Якщо у вас гени "потужних" цитохромів, то кава на вас майже не буде діяти, і можна пити багато. Власники "повільних" цитохромів довго знешкоджують кофеїн, тому він діє довше і сильніше, і викликає тахікардію, гіпертензію, біль в серці, тривожність і порушення сну", - написала вона.

Відео дня
Супрун пояснила, кому шкідливо пити каву

Супрун уточнила, що кава активує симпатичну нервову систему, ту саму, яка відповідає за реакції "бий і біжи", але у когось сильніше, у когось слабше. Крім цього, є й інші гени, які обумовлюють чутливість до кави.

Читайте: Скільки чашок кави за день можна пити: вчені назвали кількість

"Звідси висновок: якщо кава на вас сильно діє, від неї б'ється серце, вам тривожно, пересихає в роті і пропадає сон - не пийте кави. Саме вам вона шкідлива. Інший варіант - декофеїнізована кава, має антиоксиданти, але не має кофеїну", - підсумувала вона.

Як повідомляв OBOZREVATEL, при цьому Супрун заявила, що споживання кави в помірних кількостях корисно для організму.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки