Вчені довели, що безпечної кількості алкоголю не існує

Вживання алкоголю відповідно до рекомендацій органів охорони здоров'я так само може викликати потенційно шкідливі зміни в організмі. А це означає, що не існує "безпечного" порога, нижче якого спиртне не чинить токсичної дії.
Про це свідчать результати дослідження, проведеного Імперським коледжем Лондона, передає Daily Mail. Вчені проаналізували знімки МРТ більше 10 000 осіб в пізньому середньому віці, які пили різну кількість алкоголю.
У підсумку вони дійшли висновку, що підвищене споживання спиртного у цих людей було пов'язано зі зменшенням кількості сірої речовини в мозку, великою кількістю жиру в печінці й більшою масою в лівому шлуночку серця.
Зменшення розмірів мозку вчені пов'язують із хворобою Альцгеймера, в той час як жир у печінці може привести до захворювання цього органу.
Тому автори дослідження припускають, що ті, хто намагається відповідально пити менше 14 одиниць на тиждень, що еквівалентно шести середнім келихах вина, як і раніше завдають шкоди своєму організму.
"Ми рекомендуємо переглянути чинні рекомендації з охорони здоров'я", – закликав професор Пол Елліотт із науково-дослідного інституту деменції в Імперському коледжі Лондона.
Його колега професор Пол Метьюз додав, що це наочно підкреслює шкідливий вплив алкоголю, "навіть якщо його вживати в помірних кількостях". Зі свого боку професор Джон Холмс із дослідницької групи щодо алкоголю в Університеті Шеффілда заявив, що нова наукова робота все ще "не дає переконливих причин" для зміни нинішніх рекомендацій.
Як повідомляв OBOZREVATEL:
фахівці розповіли, що буде з організмом, якщо повністю відмовитися від споживання алкоголю.
У Центрі громадського здоров'я МОЗ України дали декілька порад щодо зниження кількості споживаних спиртних напоїв.