Вчені довели, що безпечної кількості алкоголю не існує

Скільки можна пити алкоголю

Вживання алкоголю відповідно до рекомендацій органів охорони здоров'я так само може викликати потенційно шкідливі зміни в організмі. А це означає, що не існує "безпечного" порога, нижче якого спиртне не чинить токсичної дії.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Імперським коледжем Лондона, передає Daily Mail. Вчені проаналізували знімки МРТ більше 10 000 осіб в пізньому середньому віці, які пили різну кількість алкоголю.

У підсумку вони дійшли висновку, що підвищене споживання спиртного у цих людей було пов'язано зі зменшенням кількості сірої речовини в мозку, великою кількістю жиру в печінці й більшою масою в лівому шлуночку серця.

Відео дня
Вчені кажуть, що "безпечного" порога споживання алкоголю не існує

Зменшення розмірів мозку вчені пов'язують із хворобою Альцгеймера, в той час як жир у печінці може привести до захворювання цього органу.

Тому автори дослідження припускають, що ті, хто намагається відповідально пити менше 14 одиниць на тиждень, що еквівалентно шести середнім келихах вина, як і раніше завдають шкоди своєму організму.

"Ми рекомендуємо переглянути чинні рекомендації з охорони здоров'я", – закликав професор Пол Елліотт із науково-дослідного інституту деменції в Імперському коледжі Лондона.

Його колега професор Пол Метьюз додав, що це наочно підкреслює шкідливий вплив алкоголю, "навіть якщо його вживати в помірних кількостях". Зі свого боку професор Джон Холмс із дослідницької групи щодо алкоголю в Університеті Шеффілда заявив, що нова наукова робота все ще "не дає переконливих причин" для зміни нинішніх рекомендацій.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки