Ви ще досі їсте вічносвіжі круасани та рожеві сардельки?

Ви ще досі їсте вічносвіжі круасани та рожеві сардельки?

БАЛАНС НА ТАРІЛЦІ -- баланс у кишечнику, здоров'я в тілі

Є речі, в яких дотримання балансу має значення. Це мікробіота кишечника, в першу чергу.

Бо від цього балансу залежить, в буквальному розумінні, все: наш настрій, пам'ять, реакція на стрес, схильність до депресії, хвороби Альцгеймера, достатня кількість енергії для м'язів серця, для нирок, печінки, схильність до статозу (ожиріння) печінки, якість судин, шанс отримати або уникнути захворювань кишечника (подразнений кишечник, хворобу Крона, дивертикульоз, рак). Навіть наш зовнішній вигляд: якість шкіри, сповільнена втрата м'язів і багато-багато іншого.

Відео дня

Що ми можемо зробити конкретно для себе, щоб якомога довше утримати цей баланс? Бо з роками старіємо не лише ми, але й старіє і наша мікробіота. Здавалося б, ну і що, нехай собі там старіє, це ніхто не побачить.

Але старість мікробіоти -- це вимирання цілих "пламен" (по-науковому -- популяцій) корисних мікроорганізмів, які виробляють унікальні і надзвичайно цінні речовини, що проникають у мозок та захищають його, продукують слиз на поверхні клітинок кишечника і захищають його від подразнень, запалень та злоякісних перероджень, які виробляють так звані нейромедіатори, що мають заспокійливу, покращуючу настрій, дію, захищають імунні клітини від постійного стресу.

Це все вони, маленькі невидимі, реальні наші захисники.

Якби ті, хто стоять на касі у супермаркетах, розраховуючись за вічносвіжі круасани, рожеві сардельки, кульок цукерок, пляшки солодких напоїв та алкоголю, хоч приблизно уявляли, ЩО вони власноруч роблять із мікробіотою власного ж кишечника, переконана, більшість не стало б цього робити.

Звичайно, нічого в житті немає досконалого, окрім самого життя, але так звана ТАРІЛКА здорового харчування -- це приблизний орієнтир по складанню власного раціону для підтримки хорошого здоров'я.

Це вже потім ті, хто хочуть досконалості у всьому, оптимізують цю тарілку, додають більше різних овочів, ягід, дієтичних добавок, міксують, одним словом (вищий пілотаж -- постійний моніторинг показників власного здоров'я, рівня запалення та маркерів швидкості старіння організму), досягають якогось оптимуму.

Але ті, хто не зовсім в "темі", почніть із Тарілки, де кожен підлаштовує її під свій організм, можливо, комусь не підходить багато свіжих овочів -- замінюють на парові і тд.

Нехай буде з Вами Сила Здорової Тарілки!

Мій сніданок:

Ви ще досі їсте вічносвіжі круасани та рожеві сардельки?

disclaimer_icon

Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки