Як позбутися залежності від алкоголю: 5 простих кроків

Як позбутися залежності від алкоголю: 5 простих кроків

Будь-яка кількість алкоголю негативно впливає на здоров’я людини. Надмірне споживання спиртних напоїв значно посилює шкоду для організму та може викликати звикання.

Центр громадського здоров’я МОЗ України розповів про невтішну статистику щодо вживання алкоголю, його негативний вплив та дав поради, як позбутися залежності від спиртного.

Як показали результати досліджень STEPS, дві третини українських чоловіків та близько половини жінок вживали алкоголь протягом останніх 30 днів. Також виявилося, що кожен п’ятий житель України вживав шість і більше доз алкоголю, що є понаднормовим показником.

Відео дня
Споживання алкоголю шкодить здоров'ю.

Також за статистикою, кожна восьма особа заявила, що не змогла вчасно зупинитися після початку вживання алкоголю. До того ж, 13,2% зізналися, що вживали спиртне зранку аби полегшити симптоми похмілля.

До того, ж як продемонстрували результати дослідження медичного журналу The Lancet, незалежно від дозування, алкоголь шкідливо впливає на здоров’я. Також, зі збільшенням дози вживання спиртних напоїв, зростає ризик виникнення небезпечних захворювань.

Існує умовно безпечна доза алкоголю, котру все ж варто корегувати зважаючи на вік, генетичні особливості, вагу, захворювання та інші фактори. Для нашої країни "стандартною дозою" вважається 10 грам спирту. Така кількість міститься приблизно в 40 мл міцних напоїв, таких як горілка, віскі та коньяк. Для вина цей показник середньому складає 150 мл, а для пива – 350 мл.

Не існує "безпечної" кількості спиртного.

Споживання помірної кількості алкоголю не вважається алкоголізмом та не є проблемою для більшості людей. Проте, якщо ця звичка стає щоденною – це вже має викликати занепокоєння. Як показали результати досліджень Національного інституту з питань зловживання алкоголем США, помірний показник вживання алкоголю відрізняється для чоловіків та жінок.

Для жінок нормальним вважається споживання не більше трьох напоїв за день та не більше семи на тиждень. Для чоловіків цей показник суттєво відрізняється через особливості будови організму – не більше чотирьох напоїв на день і не більше 14 на тиждень. Значне перевищення цих нормувань же є серйозним приводом замислитися чи не переростає звичка в залежність від алкоголю.

Стандартна доза алкоголю.

Медики дають 5 порад, які допоможуть суттєво знизити частоту вживання алкоголю або навіть позбутися шкідливої звички:

  • Варто зробити перерву – спробуйте хоча б на тиждень чи місяць утриматися від споживання спиртного. Це може стати першим кроком на шляху до відмови від цієї шкідливої звички. Якщо вам важко стримувати себе такий довгий період часу, варто спочатку обрати два-три дні на тиждень, які будуть "вільними" від споживання алкоголю.

  • Уникайте провокацій – необхідно проаналізувати свої звички та знайти причини, котрі спонукають вас пити. У тому разі, якщо у вас є знайомі або місця, котрі підбивають вас на подібне – варто обмежити відвідування подібних закладів, а також навчитися ввічливо відмовляти друзям.

  • Позбудьтеся від алкоголю вдома – не варто зберігати вдома велику кількість спиртного, а також взагалі його купувати. Існує просто взаємозалежність: більша кількість алкогольних напоїв в оселі – збільшує вірогідність того, що людина вип’є його раніше і у більшій кількості ніж планувала.

  • Не боріться зі стресом за допомогою випивки – нерви на роботі чи в особистому житті багато-кого спонукають до споживання алкоголю. Не варто боротися зі стресом у такий спосіб – набагато краще знімати його прогулянками на вулиці, спортом або знайти собі невеличке хобі.

  • Краще споживайте безалкогольні напої – це стане чудовою альтернативою спиртному. Адже завдяки сучасним технологіям, подібна продукція практично не відрізняється за смаком, але не шкодить здоров’ю.

Варто пам’ятати, що "нормована" та "безпечна" доза алкоголю – поняття кардинально різні. Адже незалежно від нормування, спиртне шкодить здоров’ю. Саме тому найкращим варіантом є повна відмова від споживання алкогольних напоїв.

Як повідомляв OBOZREATEL, навіть невелика доза алкоголю негативно впливає на стан організму. Новітні дослідження вчених показали, що незалежно від віку, вживання спиртного підвищувало ризик сердчено-судинних захворювань і передчасної смерті.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки