Як схуднути, коли тобі за 30 і уже нічого не допомагає: фітнес-тренер розкрив прості правила

Як схуднути, коли тобі за 30 і уже нічого не допомагає: фітнес-тренер розкрив прості правила

У багатьох людей старше 30 років на тлі стресу або постійних перепрацювань і поганого харчування починаються проблеми з вагою, які начебто й не помітні, але згодом призводять до того, що відображення в дзеркалі вже перестає радувати, а в голові вмикається сигнал тривоги. І, здавалося б, усвідомивши проблему, повернути все назад має бути досить просто, але не тут то було.

Тренер з фітнесу та способу життя Кріс Девідсон пояснює, що головна проблема полягає в тому, що до цього часу наше тіло вже схоже на гальмуючий комп'ютер, якому потрібен скидання до заводських налаштувань, щоб "прийти до тями". У своєму блозі Девідсон розповідає, як повернути своє тіло в норму та запустити метаболізм на повну.

Чому організм починає гальмувати та набирати вагу

Чим ми старші, робота, сім'я та інші зобов'язання починають займати все більше часу, відсуваючи на другий план заняття спортом, здорове харчування, правильний сон та багато іншого. Внаслідок цього відбуваються три внутрішні процеси, які тільки погіршують ситуацію.

Відео дня

Тестостерон падає через зайву вагу, шкідливу їжу, алкоголь і нестачу сну, а це означає, що настрій, прагнення та мотивація до змін також знижуються.

Метаболізм та травлення уповільнюються через високий вміст цукру та трансжирів у перероблених продуктах. Через погану їжу відбувається набір ваги, здуття живота і розлад шлунку. Також з'являється постійний потяг до солодких закусок, що призводить до ще більшого збільшення ваги.

"Добиває" фігуру стрес, через який підвищується рівень кортизолу, знижуючи ще нижче тестостерон. Стрес також погіршує якість і кількість сну і зрештою ускладнює формування нових, здоровіших звичок, оскільки життя і так здається занадто напруженим.

Девідсон зазначає, що саме ці три внутрішні процеси потребують повного перезавантаження, інакше будь-які спроби повернути себе у форму будуть приречені.

Як перезапустити своє тіло

Тренер з фітнесу радить насамперед відновити енергію, забезпечивши організму 8-годинний сон. Також він радить відмовитися від алкоголю. Вже ці два рішення дозволять перезапустити тестостерон, що призведе до покращення настрою та відновлення драйву та енергії, які потрібні для вироблення нових корисних звичок.

Щоб відновити метаболізм Девідсон радить зайнятися інтервальним голодуванням. Це може бути прийом їжі з інтервалом 6-8 годин і голодування в решту частину дня або ж 24-годинне голодування двічі на тиждень (наприклад, обід у понеділок і жодного прийому їжі до обіду вівторка). Таке голодування допоможе знизити рівень інсуліну і призведе до того, що організм використовуватиме надлишок жиру як паливо.

Перезавантаження метаболізму призведе до того, що у вас більше не спостерігатиметься здуття після їжі, покращиться травлення та почнеться втрата жирових відкладень.

Експерт визнає, що позбутися стресу буде не так вже й легко, але і для цього є досить прості кроки:

  • достатній сон;
  • фізичні вправи (особливо прогулянки на свіжому повітрі);
  • прийом харчових добавок із ашвагандою (натуральним антидеприсантом).

Коли рівень стресу прийде в норму, це допоможе природному виробленню тестостерону та метаболізму функціонувати належним чином.

Як закріпити результат

Далі Девідсон радить виробити нові корисні звички, які допоможуть привести себе у форму, зміцнити здоров'я, енергію та настрій та почуватися чудово.

Для цього потрібно:

  • щонайменше дві години на тиждень займатися силовими вправами, забезпечуючи навантаження м'язів;
  • дотримуватись режиму сну (засинаючи щодня в той самий час), який забезпечить потрібний рівень тестостерону, знизить рівень стресу, нормалізує обмін речовин, забезпечить енергією та зібраність наступного дня;
  • відмовитися від гаджетів, телевізора або яскравого світла за 30 хвилин до того, як лягати спати;
  • обмежити шкідливі продукти та алкоголь, дозволяючи собі трохи розслабитися лише у вихідні;
  • відмовитися від гострих, солодких закусок та алкоголю увечері.

Девідсон підкреслює, що перебудувавши основні внутрішні процеси – тестостерон, метаболізм і стрес – "вам буде набагато легше почати формувати здорові звички, пов'язані з фізичними вправами, сном та дієтою, які дозволять вам працювати набагато ефективніше, при цьому виглядати і почуватись значно краще" .

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше японські вчені провели дослідження та дізналися, що правильне пережовування їжі допоможе уникнути ожиріння та метаболічного синдрому. Процес жування не лише збільшує витрату енергії, а й поліпшує роботу кишечника.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки