Як пити, щоб не п'яніти: лікар дав поради

Як пити, щоб не п'яніти: лікар дав поради

Найефективніший спосіб не зазнати алкогольної інтоксикації – не пити зовсім. Але якщо застілля зі спиртними напоями все-таки не уникнути, то краще заздалегідь вжити заходів профілактики.

Лікар-нарколог Юрій Пакін у ефірі ObozTV дав кілька практичних порад щодо "правильного" вживання алкоголю, які допоможуть уникнути сильного сп'яніння та інших неприємних наслідків.

Читайте: Названа смертельно небезпечна доза алкоголю для жінок і чоловіків

"Звісно, треба вживати алкогольні напої в міру. Вживати невеликими дозами, тобто не одразу випивати значні дози. І правильно закушувати", – наголосив медик.

Відео дня

Один із прийомів, за його словами, полягає у вживанні невеликої дози легкого спиртного напою перед початком застілля. Наприклад, сухого вина.

"Це називається "аперитив". Деякі випивають його просто за традицією, а ті, хто знають, використовують свідомо. Річ у тім, що коли алкоголь надходить до організму, він починає розщеплюватися на складові частини за допомогою ферменту алкогольдегідрогенази. Як правило, цей фермент перебуває у "сонному-напівсонному" стані. А невелика доза легкого спиртного напою допомагає йому почати активно працювати: розщеплювати алкоголь і видаляти його з організму", – розповів Пакін.

Він додав, що аперитив рекомендується випивати приблизно за пів години до початку застілля.

Читайте: Як збадьоритися вранці: фітнес-тренер розкрив секрети легкого пробудження

Лікар також порадив перед вечіркою з'їдати щось жирне.

"Щоб припинити доступ алкоголю до рецепторів, які починають поглинати його в себе, є сенс вжити що-небудь жирненьке. Наприклад, бутерброд з маслом. Масло вкриває стінки шлунка та шлунково-кишкового тракту і алкоголь починає всмоктуватися не так інтенсивно, як він міг би всмоктуватися натщесерце. Це хороший прийом", – схвалив він.

Читайте: Лікарка розповіла, кому не можна їсти помідори

Пакін уточнив, що при цьому небажано переїдати.

"Не варто перегинати палицю. Якщо людина переїла жирного, смаженого, солоного, копченого, якийсь солодкої смакоти – кожна з цих складових дає певні проблеми. Щоб не постраждати від надмірного вживання алкоголю, бажано вживати продукти в такій кількості, щоб алкоголь повільно всмоктувався", – пояснив нарколог.

Якщо людина все ж таки випила зайвого, на його думку, варто викликати штучну блювоту, щоб видалити алкоголь з організму.

Аперитив допомагає "включити" роботу ферментів, які розщеплюють алкоголь

Раніше OBOZREVATEL писав про те, як полегшити похмілля, якщо воно все-таки настало, і прискорити виведення токсинів з організму.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня в будні о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки