Як знизити тиск і продовжити життя: назвали простий спосіб

Як знизити тиск і продовжити життя: назвали простий спосіб

Зміна способу життя протягом чотирьох місяців дозволяє значно зменшити потребу в препаратах для боротьби з високим артеріальним тиском.

До такого висновку прийшли вчені Університету Північної Кароліни (США). За їхніми даними, це також сприяє зниженню ризику інфарктів та інсультів і допомагає продовжити життя, пише EurekAlert!.

У дослідженні взяли участь 129 чоловіків і жінок із ожирінням або надлишковою вагою у віці 40-80 років. У всіх добровольців був підвищений артеріальний тиск, проте під час тестування пацієнти не приймали лікарські препарати. Приблизно 50% прописали антигіпертензивні засоби.

Відео дня

Піддослідних випадковим чином розділили на три групи, в одній із яких вони на 16-тижневий термін змінили свій спосіб життя, харчуючись фруктами, овочами і знежиреними молочними продуктами, а також мінімізували споживання червоного м'яса, солі і вуглеводів. Крім того, вони взяли участь у програмі контролю над вагою, періодично займаючись фізичними вправами.

У другій групі учасники зосередилися на здоровій дієті, а в третій ніхто не змінював спосіб життя.

Виявилося, що до кінця експерименту піддослідні в першій групі значно скинули вагу, систолічний тиск знизився на 16 міліметрів, а діастолічний — на 10 міліметрів ртутного стовпчика. У другій групі артеріальний тиск знизився на 11/8 міліметра, а в третій групі — на 3/4 міліметра ртутного стовпчика.

При цьому лише 15% учасників у першій групі потребували вживання препаратів. У другій групі — 23%, а в третій не спостерігалося жодних змін.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні заборонили популярні ліки від високого тиску.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки