Змінюються гени: вчені зробили небезпечне відкриття про шкоду недосипу

Білка

Поганий сон або недосипання негативно впливають на метаболізм, а також підвищують ризик розвитку ожиріння і цукрового діабету. Нещодавно вчені визначили, що це ще не все.

Про це повідомляє 24 канал.

Так, шведські дослідники виявили ще один шкідливий ефект поганого нічного відпочинку. Згідно з дослідженням, навіть одна ніч поганого сну може спричинити зміни генів, які відповідають за біологічний годинник.

Змінюються гени: вчені зробили небезпечне відкриття про шкоду недосипу
Відео дня

У межах дослідження вчені проаналізували дані 15 здорових чоловіків із нормальною вагою, які провели дві доби в лабораторії під наглядом фахівців. При цьому деякі з них повноцінно спали протягом 8 годин і більше, тоді як іншим учасникам дослідження не давали заснути.

Після цього дослідники взяли зразки тканин із живота і стегон - важливих у регулюванні метаболізму і рівня цукру в крові. Дослідження цих зразків показало, що вже після однієї ночі недосипу регулювання і діяльність генів, відповідальних за біологічний годинник людини, змінилися.

Зокрема, зросла чутливість до глюкози і сталося порушення обміну речовин. Однак на цьому етапі дослідники не можуть точно сказати, наскільки стійкими ці зміни. Можливо, негативні зміни після кількох ночей хорошого сну зникають.

Змінюються гени: вчені зробили небезпечне відкриття про шкоду недосипу

Раніше "Обозреватель" публікував сім переваг того, що потрібно спати на лівому боці.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки