Жінки частіше страждають від проблем зі щитовидкою – ендокринологиня

113,8 т.
Жінки частіше страждають від проблем зі щитовидкою – ендокринологиня

Жінки частіше страждають від порушень функцій щитовидки, ніж чоловіки. Водночас у 90% представниць слабкої статі, які зверталися до лікаря, діагностують зниження функцій цієї залози.

Про це в інтерв'ю OBOZREVATEL заявила відома гінекологиня-ендокринологиня, засновниця освітнього проєкту "Школа жіночого здоров'я dr.Silina" Наталія Сіліна.

"У сучасному світі в жінок значно більше навантаження, ніж у чоловіків. Представники сильної статі просто ходять на роботу і виконують свої професійні обов'язки. А жінки (крім того, що працюють), повертаючись додому після робочого дня, ще й займаються домашньою роботою і вихованням дітей. Фактично, емоційне, психічне та фізичне навантаження є щонайменше втричі сильнішим, ніж у чоловіка. Додайте сюди ще й те, що виношування, народження і догляд за немовлям також сильно виснажує жіночий організм", – зазначила Сіліна.

Відео дня

Читайте: Причиною безпліддя може бути щитовидка

За її словами, саме життя у стані хронічного стресу і є ключовою причиною порушення функцій щитоподібної залози.

"Щитоподібна залоза разом із наднирниками першими реагують на хронічний стрес. Тому і захворювання щитовидки у жінок зустрічаються частіше", – підкреслила експертка.

Сіліна також зазначила, що для жінок особливо характерним є зниження функцій щитовидки – гіпотиреоз. Тоді як у чоловіків частіше зустрічається гіпертиреоз – тобто, підвищена функція цієї залози.

Читайте: Через дефіцит йоду Україна втрачає інтелект і здатність народжувати - Паньків

"90% жінок, які до мене звертаються з патологією цього органу, страждають саме від зниження функції. Це означає, що щитоподібна залоза втомилася, вона виснажена – і просто нездатна виробляти гормони у необхідних кількостях. А ось для чоловіків більш характерна гіперфункція, коли заліза працює надмірно, виробляє гормони наліво і направо, розкидається ними", – повідомила Сіліна.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що, на думку медиків, ключовими причинами порушень у роботі щитовидки є погана екологія, стрес і дефіцит йоду в організмі людини. Тому лікарі рекомендують вживати препарати йоду і селену для того, щоб забезпечити здоров'я своєї щитовидки і наситити організм йодом, з якого ця залоза виробляє гормони Т3 і Т4, що впливають, зокрема, на інтелект, здатність концентруватися і вміння ухвалювати рішення.

Повний текст інтерв'ю з Наталею Сіліною про те, як щитовидка впливає на здоров'я і життя жінки і чому турбота про цю залозу допоможе зберегти молодість і красу – читайте тут.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки