Знайдено спосіб перемогти невиліковний рак мозку
Вчені Массачусетського технологічного інституту знайшли спосіб подолати рак мозку.
Стаття з результатами роботи опублікована в журналі Nature Communication, передає Lenta.
Дослідники використовували ліпосоми, забезпечені трансферінновимі "хвостами", які потрапляють в злоякісні тканини. Вони випускають ліки і вбивають більше клітин, ніж існуючі методи лікування.
Відзначається, що гематоенцефалічний бар'єр перешкоджає проникненню мікроорганізмів і токсинів з кровоносної системи головного мозку в нервові тканини, що ускладнює доставку ліків для боротьби з пухлинами головного мозку.
Читайте: Світ накриє епідемія раку: вчені знайшли пояснення
За словами вчених, є клас препаратів - BET-інгібіторів, які пригнічують активність онкогенних білків і допомагає повернути гліомі чутливість до TMZ. Інгібітором є молекула JQ1. Її протипухлинна активність була доведена на клітинних культурах.
Вчені створили наночастинки, всередині яких знаходиться рідка фаза. Ліки можуть перебувати як в ній, так і всередині бішару. Частинки приєднані до поверхні молекули, що полегшують прохід через гематоенцефалічний бар'єр.
Дослідники використовували здорових мишей під час випробувань і гризунів, яким вводилися ракові клітини U87MG (людська) або GL261 (мишача гліома). Пухлини росли протягом двох тижнів після імплантації. Потім в кров гризунів вводилися наночастинки.
Тваринам без гліоми вводилися наночастинки з трансферрінових лигандами (Tf-NP) або з фолієвою кислотою (Fol-NP), після чого їх кількість в тканинах мозку спостерігалися за допомогою через отвір в черепі.
Tf-NP накопичувалися краще, ніж Fol-NP і наночастинки без лігандів. Tf-NP теж долали бар'єр у хворих мишей. Вчені довели, що наночастинки випускають всі ліки за 72 години.
Також, лікування використовували на мишах, які страждають від гліоми. Вони 5 днів отримували препарат. У тому випадку, якщо JQ1 і TMZ були упаковані в наночастинки, пухлина сильніше зменшувалася і довше сповільнювала своє зростання.
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше американські вчені знайшли спосіб активувати імунну систему для боротьби раком.