МоваЯзык

/ Кардіологія

Знайдено спосіб уникнути зупинки серця

Відключення одного з генів здатне запобігти небезпечному для життя стану і врятувати пацієнтів, які в іншому випадку будуть спрямовані на пересадку серця.

До такого висновку прийшли вчені Медичної школи Стенфордського університету, які визначили зв'язок між роботою генів і серцевою недостатністю, повідомляє "Лента.ру".

Зокрема, дослідники проаналізували зразки тканини, взяті із більш ніж 300 сердець. Одна половина органів була вилучена у пацієнтів із серцевою недостатністю, спрямованих на пересадку, а інша – у донорів, чиї серця не підійшли для трансплантації. Були визначені відмінності в активності генів у кожному із двох типів зразків.

Хвороби серця

Хвороби серця. Джерело: Ілюстрація

Ілюстрація

Виявилося, що у клітинах серця у пацієнтів із серцевою недостатністю функціонувало менше сигнальних шляхів порівняно зі здоровими тканинами, проте в них було задіяно більше генів. До складу одного із таких шляхів входив фермент PPP1R3A, який, мабуть, грав важливу роль у переході від нормального серцебиття до порушеного. PPP1R3A бере участь у метаболізмі глюкози і пов'язаний із активністю багатьох інших генів, які забезпечують діяльність серця.

Виявилося, що блокування гена, що кодує PPP1R3A у мишей, захищало гризунів від серцевої недостатності, до якої вони були схильні.

Як повідомляв OBOZREVATEL, новий винахід учених для людського серця здатний допомогти хворим швидко відновитися після серцевого нападу.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

0
Коментарі
1
0
Смішно
13
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини