Знижує ризик інсульту і не тільки: вчені розповіли про користь грудного вигодовування для матерів

3,3 т.
Знижує ризик інсульту і не тільки: вчені розповіли про користь грудного вигодовування для матерів

Користь грудного молока для немовлят давно встановлена: відомо, що воно зміцнює імунну систему та знижує ризик захворювань. Але вчені з Австрії заявили, що грудне вигодовування також може значно покращити здоров'я молодих матерів.

Нове дослідження, результати якого опублікували в Журналі Американської кардіологічної асоціації, показало, що у них менше шансів захворіти на серцево-судинні захворювання. Крім того, грудне вигодовування знижує ризик серцевих захворювань та інсульту у більш пізньому віці, повідомляє Daily Mail.

Вісім досліджень за участю 1,2 мільйона матерів показали, що у тих, хто годував грудьми, ймовірність серцево-судинних захворювань на 14% нижча, ніж у жінок, які ніколи не годували грудьми та користувалися штучною сумішшю. Огляд також показав, що вони мають на 12% менше шансів пережити інсульт у майбутньому.

Відео дня

Команда не вказала оптимальну тривалість грудного вигодовування для жінок, щоб зменшити ризик серцевих захворювань та інсультів, але Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує жінкам годувати новонароджених виключно грудьми протягом шести місяців.

Вчені вивчили дослідження, проведені в період із 1986 до 2009 року в Австралії, Китаї, Норвегії, Японії, США та інших країнах. Понад вісім із десяти учасниць годували грудьми, тобто решта 18 відсотків відмовилися від цього.

Порівнюючи дві групи, вчені визначили, що у матерів, які годували грудьми, на 11% нижча ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань і на 17% менша ймовірність смерті від цих хвороб. У них також на 14% нижча ймовірність розвитку ішемічної хвороби серця і на 12% менша ймовірність інсульту.

Дослідники заявили, що їхній огляд був обмежений відсутністю даних про жінок, які годували грудьми більше двох років, оскільки ці дані дозволили б їм розрахувати більш точні оцінки ризику.

Також наголошується, що на результати могли вплинути також інші фактори способу життя.

Доктор Шеллі Міямото, голова Американської кардіологічної асоціації, сказала: "Незважаючи на те, що користь грудного вигодовування для дітей добре відома, слід заохочувати матерів годувати своїх дітей грудьми, знаючи, що вони покращують здоров'я своєї дитини та своє власне".

Крім того, провідний дослідник доктор Пітер Віллейт, епідеміолог із Медичного університету Інсбрука, висловив надію, що більше жінок вирішать годувати грудьми, знаючи, що це принесе їм користь.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вагітні жінки ризикують важче перенести коронавірусну інфекцію, тому у МОЗ рекомендують їм робити щеплення від COVID-19. Найчастіше вагітним вводять препарат Comirnaty.

Звернення команди Obozrevatel
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки