Хворий кишківник: в чому небезпека

Хворий кишківник: в чому небезпека

ПЕРШЕ ПРАВИЛО ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ -- вживати їжу, корисну для кишечної мікробіоти.

Людина і її мікробіота -- це єдиний організм, який в нормі перебуває у стані еубіоза, тобто певної рівноваги.

Порушення еубіозу тягне за собою "дисбіоз" або "дисбактеріоз кишечника" (останній термін широко використовується в літературі пострадянського простору), а в зарубіжній -- "синдром надмірного росту бактерій" (bacterial overgrowth syndrome).

Цей синдром небезпечний тим, що кишечник стає легкопроникним для токсинів, алергенів, запальних молекул, канцерогенів.

Видео дня

Порушити цей тонкий баланс дуже і дуже легко.

ХАРЧОВИЙ ФАКТОР.

Якщо це їжа, то це дефіцит харчових волокон, пребіотиків і пробіотиків, доданий цукор (солодощі, солодкі промислові напої), присутність транс-жирів,надмір насичених жирів та омега-6 жирів, дефіцит цинку, вітамінів Д та А.

Читайте: Чому смажена їжа є такою шкідливою

ЛІКИ.

Нестероїдні протизапальні ліки, типу а препарати, типу аспірину, парацетамолу, а також інгібітори протонної помпи посилюють проникність кишечника. До речі, при поєднанні аспірину та вітаміну С проникність кишечника посилюється, тому їх приймають окремо.

ХІМІОТЕРАПІЯ та ПРОМЕНЕВА ТЕРАПІЯ. Особлива увага для всіх пацієнтів має бути звернена на зменшення кишечної проникності, тобто весь раціон має бути спрямований на

ПОРУШЕННЯ ЦИРКАДНИХ РИТМІВ. Дуже важливо лягати спати та прокидатися в один і той же час. Якщо Ви лягаєте пізно, то і прокидайтеся тоді, коли виспитеся не менше 7 годин.

ХРОНІЧНИЙ СТРЕС. Інколи треба зважити, чи варта "ігра свєч", і що важливіше для збереження життя. При стресі кортикотропний гормон посилює кишечну проникність і спричинює запалення.

Читайте: Думаєте, цукор необхідний "для роботи мозку"?

АЛКОГОЛЬ. Проникність кишечника сильно збільшується через 4 дні після прийому алкоголю, інколи, по наростаючій, через два тижні. Тому коли вживаєте навіть червоне вино, маєте бути певні, що маєте здоровий кишечник, інакше зростає ризик запалень.

Як дізнатися, що Ви є власником "дірявого" кишечника?

Газоутворення. Коли до вечора живіт надувається, як барабан і Ви є джерелом "сектору газа".

Бурчання в животі.

Підвищена чутливість до певної їжі, алергії, потіння.

Аутоімунні захворювання.

Читайте: Їжа, що тамує голод і не підвищує апетит

Проблеми із щитовидною залозою.

Висипання на шкірі, або запальні реакції на шкірі.

Синдром подразненого кишечника (СПК).

Коліти (запалення кишечника).

Про зв'язок між здоров'ям кишечника та різноманітними хворобами будемо вести мову в багатьох моїх постах.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...
disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства