Подружити дитину з книжкою: 6 порад батькам

8,7 т.
книжка, читання, діти

Пробудити інтерес до читання - це одне з найважливіших завдань для батьків. Про переваги книжок, і чому варто розвивати цю звичку у дітей, пише сайт "Я родитель".

1. Тренування для розуму

Для ого, щоб досягти результатів у будь-якому виді спорту - потрібно тренуватися. Але не менш, ніж м'язам, потрібні тренування і людському мозку. Причому куди більш тривалі і ґрунтовні. І найкориснішим "видом спорту" для нашої сірої речовини є читання.

2. Читання для дитини - що воно дає?

Читання розвиває мозок людини - і це аж ніяк не метафоричне вираження. Американські вчені проводили дослідження з використанням томографа, і з'ясували, що завдяки читанню робота мозку змінюється навіть на фізичному рівні. Книги розвивають розумові здібності, збагачують мову, пробуджують фантазію, розширюють кругозір і дають конкретні прикладні знання.

Видео дня

3. Наочний приклад дуже важливий

Діти наслідують поведінку батьків - це загальновідомий факт. То чому ж, батьки, які самі махнули рукою на книгу відразу після школи або університету, дивуються небажанню дитини читати? А з якого дива вона буде читати, якщо не бачить своїх батьків з книгою в руках, не оточена книжками вдома? Хочете, щоб ваша дитина почала читати? Так покажіть їй приклад. І поки маля не зрозуміє цінність книжок, це має бути саме паперова книжка, а не елетронна. Тобто, навіть якщо ви читаєте чудове літературне творіння, ваша дитина бачить, як ви проводите свій вільний час з гаджетом в руках. У ситуації, коли дитина росте в оточенні книг і бачить батьків, що читають, її особистий інтерес до читання - це лише питання часу.

4. Говоріть про цінності читання

Будь-яка інформація, яку батьки дають дітям, потроху відкладається у них в голові, навіть якщо одразу вона їм незрозуміла. М'яко повторіть те, що ви хотіли до неї донести, через деякий час. У другий, п'ятий, десятий раз - рано чи пізно це дасть свої плоди.

Читайте: 15 цікавих книг, від яких дитину не відірвати

5. Читайте дитині і розповідайте їй казки

Дитина навряд чи зацікавиться читанням, якщо її до цього не підводити поступово. Казки і читання вголос допоможуть малюку полюбити цікаві історії, збагатять його словниковий запас, почнуть його вчити мислити самостійно. Коли у дитини буде сформований інтерес до отримання нової інформації, і вона вивчить букви, її можна буде привчати до самостійного читання. Для цього потрібно читати з дитиною вголос, за ролями, по черзі, робити паузи для обговорення дій головних героїв і розглядати ілюстрації. Дочитавши до найцікавішого, можна перерватися і запропонувати малюкові дочитати пару рядків самому. Поступово це потрібно буде робити частіше. Інтерес до самостійного читання сформується в термін від декількох тижнів до декількох місяців. Головне - не поспішати і не змушувати, все має відбуватись через інтерес і бажання дитини.

6. Не економте на книжках

Так, дітям потрібно купувати багато всіляких речей, і іноді книжки здаються "надмірністю", тим, що можна купити пізніше. Але це дуже помилкові думки. Книги - це найважливіша інвестиція в майбутнє дитини, яка багато в чому визначить її місце в житті. Пробудити інтерес до читання - це одне з найважливіших завдань для батьків. Тому якщо дитина захотіла нову яскраву дитячу енциклопедію, знайдіть можливість подарувати її (мова йде, звичайно, не про той випадок, коли дитині потрібно хоч що-небудь нове). Через багато років ви самі собі будете вдячні за таке рішення...

Як повідомляв "Обозреватель", МОН випустило нову хрестоматію для початкових класів.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства