Безкоштовна діагностика відкладається: в Україні розповіли про хід медреформи

13,3 т.
Безкоштовна діагностика відкладається: в Україні розповіли про хід медреформи

Повноцінний запуск проекту "Безкоштовна діагностика" в рамках медичної реформи, який був запланований на 1 липня 2019 року, затримується через великі обсяги роботи та відсутність необхідного обладнання в медзакладах.

Однак підготовчий етап програми триває. Таке роз'яснення дала в ефірі ObozTV спікер Національної служби здоров'я України Інга Ткаченко.

За її словами, наразі тривають переговори з лікарями-фахівцями, ведеться робота над новим функціоналом електронної системи eHealth, аналізуються дані з регіонів.

Читайте: Безкоштовні процедури та нові правила: чого вже незабаром чекати від медреформи

Ткаченко зазначила, що поки не всі українці обрали свого сімейного лікаря і уклали з ним декларацію.

Відео дня

"У нас сьогодні 27,5 млн декларацій. Це досить велика цифра, але ще не все населення України скористалося цією первинною послугою", — наголосила вона.

Спікер відомства нагадала, що направлення до більш вузьких фахівців можна буде отримати лише за умови підписаної декларації.

Читайте: Кабмін вирішив передати лікарням обладнання, яке не використовувалося роками

За її словами, медустанови теж мають підготуватися до реформи. Зокрема перейти на автономне керування, тобто на іншу форму господарської діяльності. А також комп'ютеризуватися і встановити необхідне обладнання.

"Має бути необхідне обладнання. Не проблема дати пацієнту направлення, щоб він пішов до лікаря. Найголовніше — щоб пацієнт міг отримати послуги відповідного рівня. За які, звичайно, заплатить Національна служба здоров'я України", — резюмувала Ткаченко.

На запитання, коли ж "Безкоштовна діагностика" запрацює в повному обсязі, вона відповіла, що з 2020 року українці точно зможуть отримувати ці послуги за направленням сімейного лікаря.

Безкоштовна діагностика відкладається: в Україні розповіли про хід медреформи

Як писав OBOZREVATEL, з 1 квітня в Україні набули чинності нові правила медичного обслуговування. Тепер пацієнтів без підписаної декларації з сімейним лікарем можуть не допустити до прийому в поліклініці, за винятком екстрених випадків.

А на початку 2019 року в МОЗ анонсували, що вже з 1 липня за направленням сімейного лікаря можна буде безкоштовно проходити понад 50 видів діагностичних процедур, серед яких рентген, шість видів УЗД, мамографія, чотири види біопсії тощо.

На думку громадських активістів, для успіху медичної реформи в Україні вирішальними стануть 2019 і 2020 роки. Очікується, що на цьому етапі реформа зустріне сильний опір з боку медпрацівників.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки