Наслідки COVID-19 у спортсменів – чи варто проводити МРТ

Наслідки COVID-19 у спортсменів – чи варто проводити МРТ

Вплив COVID-19 на організм, включаючи серцево-судинну систему, продовжує вивчатися провідними експертами-кардіологами світу. Після виявлення негативних тенденцій у спортсменів окремі групи вчених зосередилися саме на цій проблемі. Важливо було не тільки зафіксувати саме порушення, але й розробити механізми його оцінки та терміни безпечного повернення до інтенсивних тренувань.

Учасники та цілі програми

Дослідницька ініціатива по вивченню серцевих захворювань у спортсменів у США була прискорена на початку року, зараз у програмі бере активну участь Американська кардіологічна асоціація (AHA) та Американське медичне товариство спортивної медицини (AMSSM).

Причиною послужили багато гучних випадків, коли у спортсменів, які перехворіли на COVID-19, на університетських і професійних рівнях виявлявся міокардит – небезпечне запалення серця.

Відео дня

Лікарі підкреслюють, що дослідження впливу SARS-CoV-2 на серце важливо не тільки для спортсменів, воно допоможе краще зрозуміти довгострокові наслідки COVID-19 у цілому та сформувати базу знань про серцеві захворювання у спортсменів після завершення пандемії.

Реєстр для відстеження впливу COVID-19 на серце у спортсменів

Експертами зі спортивної медицини та кардіології з Гарварду і Вашингтонського університету була сформована база даних національного реєстру для відстеження випадків COVID-19 і серцевих впливів у спортсменів NCAA. Таке рішення було прийнято для поліпшення скринінгу та кращого розуміння впливу SARS-CoV-2 на серце у спортсменів, які перехворіли на коронавірус.

У січні 2021 року у реєстрі вже були дані про понад 3000 спортсменів. Для полегшення досліджень AHA використовує свою платформу точної медицини (PMP).

Отримані відомості допоможуть оцінити стан здоров'я молодих людей, що піддаються інтенсивним навантаженням. За словами Стефані Кліетермес, директора з досліджень Американського медичного товариства спортивної медицини, реєстр стане відправною точкою для довгострокового дослідження серцевих результатів у спортсменів з діагнозом COVID-19 та іншими серцевими захворюваннями, котрі представляють потенційний ризик для здоров'я.

Дослідження

Відповідно до проведеного та опублікованого в грудні минулого року дослідження, міокардит – основна причина раптової серцевої смерті серед спортсменів. Небезпеку становить те, що хвороба може протікати без симптомів. Пов'язані з COVID-19 аномалії, які виявляються за допомогою МРТ, були зареєстровані у великого числа госпітальних хворих. Це послужило підставою уважного вивчення патології у перехворілих на коронавірус спортсменів.

Трохи пізніше ці відомості були оскаржені групою дослідників з Медичного центру Університету Вандербільта. Згідно з даними, отриманими в дослідженні Vanderbilt, у спортсменів діагностовано значно нижчий ступінь міокардиту, ніж повідомлялося раніше.

Ці відмінності є надзвичайно важливими, оскільки впливають на можливість безпечного повернення до активних тренувань. Проведені серед спортсменів Університету Вандербільта дослідження виявили, що ступінь міокардиту, виявлена ​​за допомогою МРТ серця у спортсменів університету, склала всього 3%. Результати були підтверджені при проведенні повторного дослідження з великим числом учасників.

Чому для виявлення міокардиту важливо проводити МРТ серця

Це дослідження виявило важливу діагностичну проблему – неможливість визначити міокардит іншими способами, крім проведення МРТ серця. Всі стандартні скринінгові тести, включаючи аналіз крові, клінічні обстеження, ЕКГ, ехокардіограму та інші серцево-судинні обстеження можуть свідчити про відсутність проблеми, в той час, як МРТ виявляє міокардит. Таким чином надія, що магнітно-резонансна томографія може бути використана тільки у виняткових випадках, не виправдалася.

Міокардит – захворювання, викликане аномальним запаленням серцевого м'яза, яке є основною причиною раптової серцевої смерті серед спортсменів. Попри те, що результати дослідження Vanderbilt дають надію, необхідність створення єдиного реєстру по відстеженню негативного впливу коронавірусу на міокард залишається актуальною.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки