Відкликали, але продовжують труїти: у Росію масово ввезли препарат, який викликає рак

21,2 т.
Відкликали, але продовжують труїти: у Росію масово ввезли препарат, який викликає рак

У Росії відкликають партію ліків від підвищеного тиску "Валсартан", виготовлених із китайських "вихідних матеріалів", які містять небезпечний хімікат НДМА. Однак деякі регіони країни продовжують закупівлю потенційно небезпечних препаратів.

У малих кількостях компонент вважається нешкідливим, але за тривалого вживання може провокувати онкологічні захворювання, пише "Лайф".

Як стало відомо, у липні Європейський директорат за якістю медичної продукції (EDQM) виявив у китайських вихідних матеріалах потенційно небезпечну домішку N-нітрозодиметиламіну (NDMA). Ймовірно, вона потрапила туди через випадкову зміну технології або виробничий брак. Цей компонент — залишок космічного виробництва: він виходить у результаті виготовлення ракетного палива. Також, якщо особливим чином очищати стічні води, як побічне "сміття" теж можна отримати НДМА. У незначних концентраціях він міститься у пиві, в'яленому м'ясі, рибі й тютюновому димі. Онкологія — не єдиний ризик. Найсильніше НДМА б'є по печінці: він вкрай токсичний.

Відео дня

Французьке національне агентство із безпеки лікарських засобів стверджує, що від разового прийому "зіпсованого" канцерогеном валсартана ніяка онкологія не з'явиться. Проявитися такий ефект може тільки за тривалого і систематичного прийому, впевнені французи.

Однак значна частина закупівель валсартана у Росії — це саме адресне лікування, коли лікарська комісія призначає конкретній людині тривалий курс певних таблеток. Так, найбільші партії замовляє Москва — майже 2,5 млн упаковок препарату. На другому місці — МОЗ Ставропольського краю. Партії об'ємом у сотні тисяч купують для своїх пацієнтів Краснодарський край і Камчатка.

Зазначається, що таким чином у Росію потрапило приблизно 8 млн потенційно небезпечних пігулок. Федеральна влада забили тривогу ще декілька місяців тому, але деякі регіони продовжують закуповувати у медустанови валсартан та інші ліки на його основі. З серпня 16 областей і республік РФ купили ще до 5 мільйонів пігулок. Усього ж у Росії, за підрахунками ЗМІ, тільки держустанови закуповують більше 21 мільйона упаковок у рік.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені виявили ''код вбивства раку".

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки