Як прожити довше: вчені дали надійну пораду

26,0 т.
Як прожити довше: вчені дали надійну пораду

Півгодинне перебування людини під променями сонячного світла знижує ризик серцево-судинних захворювань.

До такого висновку прийшли вчені Університету Суррея (Англія) і Дюссельдорфського університету імені Генріха Гейне (Німеччина). Про це повідомляється у прес-релізі дослідження на EurekAlert!.

У вивченні цього питання взяли участь 14 осіб, які підпадали під вплив блакитного світла (довжина хвилі 450 нанометрів) протягом 30 хвилин, що відповідає перебуванню на денному світлі. У добровольців оцінювали жорсткість артерій, ступінь розширення кровоносних судин, артеріальний тиск і рівень оксиду азоту в плазмі крові.

Відео дня

Читайте: Вчені назвали несподіваний спосіб врятуватися від страшної хвороби

У результаті експерименту з'ясувалося, що світло сприяє зменшенню систолічного артеріального тиску (тиск при скороченні серця) на 8 міліметрів ртутного стовпчика.

У піддослідних знизилися й інші показники ризику серцево-судинних захворювань, а також збільшилася релаксація напруги судин. Крім того, зросла концентрація оксиду азоту, який бере участь у захисті кровоносної системи.

Як відзначили експерти, отримані результати допоможуть розробити нові методи профілактики хвороб серця і судин, від яких щорічно помирає понад 150 тисяч осіб в одній лише Великобританії.

Як прожити довше: вчені дали надійну пораду

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше дослідники назвали продукти, що продовжують життя.

Так, шляхом експерименту вчені прийшли до висновку, що введення цих продуктів до щоденного раціону необхідне для профілактики захворювань серцево-судинної системи. Вони здатні привести в норму рівень холестерину в крові та знизити артеріальний тиск.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки