Чому трапляється рецидив: знайдені причини невиліковності раку

17,3 т.
Чому трапляється рецидив: знайдені причини невиліковності раку

Учені Лундського університету у Швеції визначили захисні механізми, завдяки яким ракові клітини виживають при різних методах лікування.

Дослідники проаналізували геноми ракових клітин, виділених з 50 новоутворень у дітей, хворих пухлиною Вільмса, нейробластомою і рабдоміосаркомою, передає "Лента.ру".

Виявилося, що мутації можна розділити на чотири групи, відповідні механізмам виживання пухлинних тканин: толерантність, співіснування, конкуренція і хаос. При цьому дві останні сприяють рецидиву пухлин.

При толерантності нові клони утворюються у певній частині пухлини і не змінюють свого місця розташування. Співіснування ж передбачає, що клони ростуть і розмножуються з усією іншою частиною новоутворення, потрапляючи в різні його місця. При конкуренції новий клон повністю заміщає собою початкові ракові клітини. Хаос же виникає у разі, якщо в ДНК клонів безладно виникають нові мутації і різні типи клітин утворюються в різних місцях пухлини одночасно.

Відео дня

Як повідомляв OBOZREVATEL, американським молекулярним біологам вперше вдалося змусити імунітет повністю знищити рак грудей.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки