Вчені назвали засоби гігієни, що викликають рак

34,7 т.
Світ охопила епідемія раку

Антибактеріальний агент триклозан, який міститься в зубній пасті та у милі, може викликати рак товстої кишки та її запалення.

До такого висновку прийшли співробітники Массачусетського університету в Амхерсті після експерименту, в якому вони вивчили вплив агента на здорових і хворих мишей. Про це повідомляє портал MedicalXpress.

Згідно з результатами, застосування триклозану сприяло розвитку раку кишечника і коліту у всіх гризунів, які брали участь в експерименті.

"Це дослідження показало, що триклозан змінив фікрофлору кишечника миші, збільшив запалення, посилив симптоми коліту та стимулював зростання клітин раку товстої кишки, пов'язаного з колітом", - повідомили вчені.

Відео дня

Як з'ясувалося, агент зменшує кількість біфідобактерій і негативно впливає на їх різноманітність.

"Ці результати вперше свідчать про те, що триклозан може впливати на стан кишечника", - розповів провідний автор дослідження Годун Чжан.

Названо засоби гігієни, що викликають рак

На думку вчених, вплив агента на здоров'я людини потрібно вивчити більш детально.

Триклозан застосовують при виготовленні миючих засобів, зубної пасти, мила і дезодорантів. Також, його застосовують при обробці зубів перед пломбуванням.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше біологи змусили імунітет повністю знищити рак грудей за допомогою так званого програмування клітин.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки