Які продукти не можна їсти на ніч і натщесерце: поради фахівців

89,0 т.
Які продукти не можна їсти на ніч і натщесерце: поради фахівців

Незважаючи на те, що дієтологи постійно стверджують, що їсти на ніч шкідливо, багатьох перед сном опановує непереборне бажання поїсти. В цьому випадку - відкривається холодильник і "змітається" звідти все, що попадається під руку.

На думку фахівців, це не кращий спосіб вгамувати голод. Перед сном, як і натщесерце, не всі продукти так само корисні, повідомляє Lady-journal.life.

Для того, щоб зменшити ймовірність розвитку різних захворювань, необхідно відмовитися від деяких з них.

Фахівці стверджують, що натщесерце не варто вживати апельсини, хурму, банани, помідори і цілий ряд інших продуктів.

Апельсини потрапили в цей список з тієї причини, що ці фрукти можуть провокувати розвиток алергії і гастриту. Хурма і помідори містять велику кількість пектину і дубильної кислоти, через які утворюється шлунковий камінь. А банани можуть стати причиною розвитку серцево-судинних захворювань через великий вміст в них магнію, який може порушити кальцієво-магнієвий баланс в організмі.

Відео дня

Крім цього не варто починати свій день із сирих овочів - огірків, капусти, паприки, які можуть викликати подразнення слизової шлунка. Тому не можна вживати їх натщесерце, зокрема, людям з проблемним травленням.

Читайте: Чим небезпечний детокс при схудненні: думка дієтолога

При споживанні на голодний шлунок йогурт втрачає значну частину власних корисних якостей. Його рекомендовано вживати через дві години після їжі або перед сном. Тільки в цих випадках він дійсно надає допомогу в процесі травлення.

Солодка картопля вранці викликає ту саму "тяжкість в шлунку", про яку йдеться в рекламі ферментативних медичних препаратів.

Якщо цукор проникає в порожній шлунок, організм людини не здатний виділяти потрібну кількість інсуліну, щоб підтримувати його нормальний рівень в крові. Все це може обернутися виникненням захворювань очей. Більше того, цукор є кислотоутворюючою їжею, здатною порушувати кислотно-лужний баланс.

Холодні напої на сніданок також вживати не рекомендується. Крім усього іншого вони можуть спровокувати у жінок збій в менструальному циклі.

Часник натщесерце може викликати гастроспазм.

Консерви і копченості краще взагалі не вживати, а тим більше, на сніданок.

Підводимо підсумки:

1. Цитрусові

Ці фрукти можуть спровокувати алергію, а також гастрит, якщо їх їсти на голодний шлунок. Тому рекомендується перед тим, як випити склянку апельсинового соку, поснідати вівсянкою.

Увага: що не можна їсти натщесерце + чорний список на ніч

2. Банани

У них міститься багато магнію, вміст якого регулює діяльність серцево-судинної системи. Вживаючи їх натщесерце, ви ризикує порушити кальцієво-магнієвий баланс.

3. Сирі овочі

Кислоти, які містяться в сирих овочах, можуть подразнювати слизову шлунка. Це загрожує виразкою і гастритом.

4. Йогурт

Як не дивно, в цей список потрапив і йогурт. Вранці організм не потребує йогуртових бактеріях і справляється сам.

Читайте: Дієтолог розповів, чим небезпечне вегетаріанство і сироїдіння взимку

Тому користь від йогурту натщесерце - дорівнює нулю. Його краще вживати через 2 години після сніданку або ввечері.

5. Холодні напої

Холодні напої не можуть запустити належним чином процес травлення з ранку. Краще замініть їх ледве теплими.

6. Солодощі

На порожній шлунок їсти солодощі не можна. Оскільки підшлункова не в змозі після пробудження виробляти належну кількість інсуліну. Так може проявитися поїдання солодощів з ранку підвищенням цукру в крові.

7. Кава

Негативно позначитися на вашому здоров'ї й кава натщесерце. Адже кава подразнює слизову шлунка, і він виробляє шлунковий сік. Через час може розвинутися гастрит.

Що не можна їсти на ніч:

Цілком логічно, що, повечерявши, наприклад, об 19.00 і залишаючись спати до півночі, а то і пізніше, ми отримуємо цілком конкретні сигнали від шлунка про те, що непогано було б підкріпитися. Тим більше що і лікарі радять не робити перерву між прийомами їжі довше чотирьох годин поспіль. Але тут же до лікарів наступне питання: що б такого з'їсти, щоб навіть не схуднути, а банально не поправитися, і попутно не одержати віроломний удар по печінці, підшлунковій, шлунку і іншим життєво важливим органам?

1. Снеки

Різноманітні снеки - чіпси, поп-корн, крекер, соломка, пластівці - звичайно, найпопулярніша їжа в таких випадках: завжди під рукою і готувати не треба. Але, з огляду на ступінь обробки таких продуктів, кількість в них хімічних речовин і загальну калорійність, вони відразу потрапляють в "чорний" список. Адже наше нічне неспання все ж, як правило, пасивне, якщо тільки ми знаходимося не посеред танцполу.

2. М'ясо і риба

М'ясо, риба, яйця та інша білкова їжа тваринного походження насичує капітально, швидко і навіть якщо з'їсти "щось маленьке". Найімовірніше, такий перекус не відіб'ється на обсязі стегон, проте все вищеперелічене перетравлюється в шлунку протягом чотирьох годин, і лише потім вирушає в кишківник.

Читайте: Дієтологи назвали ідеальний час для сніданку

Якщо ви заснете раніше, то ваш шлунок засне разом з вами. А все це буде в ньому, вже вибачте за натуралістичність, розкладатися.

3. Булки

Хліб, хлібобулочні та інші борошняні вироби перетравлюються досить швидко і не затримуються в шлунку надовго. Але натомість викликають різкий стрибок цукру в крові, викид інсуліну у відповідь, а оскільки калорії в цей момент витрачаються мінімально, то всі ці самі борошняні вироби автоматом відкладаються в жирових "депо" у вигляді ненависного.

4. Шоколад

Шматочок шоколадки, смачна цукерка... Дуже заманливо, звичайно, але, як і продукти з пункту вище, викликають приблизно ту ж реакцію організму і відкладаються на стегнах.

5. Горіхи і сухофрукти

Горіхи і сухофрукти в малих кількостях дуже корисні. Питання в тому, в який момент ви зможете зупинитися? Адже горіхи дуже калорійні. У 100 грамах міститься половина калоража денного раціону. А сухофрукти - концентрований цукор, нехай і фруктовий.

6. Кава

Це не дивно, що ввечері чашка кави може порушити твій сон. Навіть помірна кількість кофеїну може викликати порушення сну, але не варто забувати про менш очевидні джерелах кофеїну, таких як шоколад, кола, чай. Треба скоротити споживання кофеїну і уникати його протягом декількох годин перед сном.

7. Алкоголь

Вживання алкоголю на ніч може допомогти тобі заснути швидше. Але найімовірніше, спати ти будеш з головним болем, прокидатися вночі частіше, а снитися тобі будуть кошмари.

Як повідомляв "Обозреватель", дієтологи назвали продукти, які позбавлять від зимової депресії.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки