Названо простий спосіб уникнути поширеного раку

Вчені назвали спосіб уникнути раку товстої кишки

Вживання продуктів із великою кількістю жиру може спровокувати розвиток раку товстої кишки.

До такого висновку дійшли вчені Ратгерського університету в США. Про деталі їхнього дослідження повідомляє портал EurekAlert.

За словами фахівців, ключова роль у патологічному процесі належить двом генам, які присутні у стовбурових клітинах кишківника.

Вчені назвали спосіб уникнути раку товстої кишки
Відео дня

Як йдеться у дослідженні, гени HNF4A і HNF4G забезпечують правильне функціонування слизової оболонки кишківника. Вони допомагають спалювати жир, водночас забезпечуючи енергією стовбурові клітини.

Якщо ж у харчовому раціоні є багато жиру, переконують вчені, то кількість стовбурових клітин, які постійно розділяються, починає збільшуватися, у такий спосіб підвищуючи ризик розвитку пухлин.

Здорове харчування – один із ефективних способів профілактики онкологічних захворювань ШКТ

Також наголошується, що колоректальний рак (товстої кишки) є третім найпоширенішим видом онкологічного захворювання, яке діагностують у чоловіків і жінок у США. А згідно з оцінками Американського товариства раку, тільки у 2019 році такий діагноз буде поставлено приблизно 101 420 американцям.

Тож, підкреслюють дослідники, здорове харчування є одним із ефективних способів профілактики онкологічних захворювань шлунково-кишкового тракту. І воно має стати пріоритетом для тих, хто не хоче зіткнуться з діагнозом раку товстої кишки.

Як повідомляв OBOZREVATEL, медики довели, що вживання деяких продуктів може захистити організм від ймовірності розвитку раку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки