Тортики ні до чого: Супрун розвінчала улюблений міф ласунів

13,8 т.
Тортики ні до чого: Супрун розвінчала улюблений міф ласунів

Поширена думка, що солодощі допомагають мозку краще впоратися із завданнями - міф.

При цьому, обмеження калорій і біг на довгі дистанції роблять людину розумнішою, стверджує в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

"Те, що мозок як джерело енергії може їсти тільки глюкозу або створені печінкою з жирів кетони - це правда. Але це не можна вважати ліцензією на солодощі та жирну їжу. Наше тіло самостійно підтримує постійний рівень глюкози завдяки гормонам. Крім того, якщо ви в захваті від своєї роботи, вам напевно знайоме почуття метеликів у животі, поколювання в пальцях і мурахи на шкірі, значить, у вас виділяється гормон адреналін. Він робить так, щоб глюкоза безперешкодно надходила в кров і живила мозок. Тістечка і тортики тут ні до чого", - пише вона.

Відео дня

Читайте: Корисно і небезпечно: Супрун пояснила, чи можна спати вдень

Більш того, надлишок солодкого швидко виходить з крові і до нейронів не потрапляє, заявила Супрун.

"Тому хоча солодке і жирне і дає тимчасове задоволення, але в результаті не допомагає, зате робить нас млявими і сонними. Зате обмеження калорій і заняття спортом ще й як "запускають" роботу мозку. Вони сприяють утворенню так званого нейротрофного фактору мозку (brain-derived neurotrophic factor, BDNF), що сприяє виживанню нейронів і їх взаємодії - а значить, навчанню і пам'яті", - підкреслила медик.

Для підтримки мозку, як і здоров'я всього організму, вчені радять харчуватися збалансовано, різноманітно, уникати жирного і солодкого, бути фізично активними і відпочивати.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Супрун розкрила секрети солодощів .

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки