Вчені назвали сік, який може допомогти знизити тиск: результати дослідження

Буряковий сік знижує тиск

Дослідники з Імперського коледжу Лондона досліджували вплив бурякового соку на кров'яний тиск. Виявилося, що він його знижує.

У подвійному сліпому рандомізованому плацебо-контрольованому перехресному дослідженні брали участь 15 здорових учасників із нормальним тиском. Їм давали або звичайний буряковий сік, який містить нітрати, або сік буряка, в якому нітрати видалили.

Учасники не знали, яку версію бурякового соку вони випивали. Вимірювання артеріального тиску проводилися через 30 хвилин, одну годину і 24 години після вживання буряка. Потім процедуру повторили, помінявши учасників місцями.

Відео дня

Порівняно з плацебо, дослідники встановили, що застосування нітратного бурякового соку знижує систолічний артеріальний тиск на 5,2 мм рт. на 30 хвилин.

Цей вплив на артеріальний тиск зменшився через 60 хвилин, а зниження систолічного артеріального тиску не спостерігалося протягом 24 годин. Однак нітратний буряковий сік все-таки знижує кров'яний тиск.

Як повідомляв OBOZREVATEL раніше, гіпертонія, інфаркти та інсульти значно "помолодшали". Зараз із ними стикаються люди, яким не виповнилося ще й 30-ти років.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки