Як їсти і не товстіти: вчені назвали ідеальну дієту

153,5 т.
Як їсти і не товстіти: вчені назвали ідеальну дієту

Середземноморська дієта допоможе людям зберігати нормальну вагу, практично не обмежуючи себе в кількості їжі. До такого висновку дійшли американські дослідники, провівши випробування на мавпах.

Макаки-крабоїди всеїдні, і тому стали ідеальними піддослідними тваринами для дослідження, проведеного Школою медицини Уейк Форест у США, пише Inopressa з посиланням на австрійське видання Kurier.

"18 мавп годували середземноморською їжею з великою кількістю фруктів, овочів, оливкової олії, подрібнених горіхів, а також невеликою кількістю риби і нежирних молочних продуктів. Решта 18 тварин отримували "західне харчування" з білком, жирами (в основному ненасиченими жирними кислотами) з продуктів переважно тваринного походження. Кількість жирів, білків і вуглеводів на порцію було аналогічним. Обидві групи могли їсти стільки їжі, скільки захочуть", – йдеться в статті.

Відео дня

Читайте: Як в Україні харчуватися корисно і недорого: поради дієтолога

"Через 38 місяців вчені дійшли до результату: мавпи, що харчувалися середземноморською їжею, в довгостроковій перспективі споживали менше калорій, були більш худими і мали більш низькі показники ліпідів у крові. Тварини з іншої групи, навпаки, набирали зайву вагу, у них розвивалася інсулінова резистентність (переддіабет) і збільшувалася маса жиру в печінці".

Для вчених такі результати дослідження стали доказом того, що середземноморське харчування може захистити від переїдання, зайвої ваги і діабету. "На думку вчених, менше споживання калорій, ймовірно, також пов'язане з більш високим вмістом клітковини, завдяки якій довше зберігається почуття ситості. Швидкі вуглеводи, навпаки, переробляються швидше, і голод повертається раніше", – пояснює видання.

"Існує гіпотеза, що організм здатен розпізнавати цінні поживні речовини", – каже експерт з обміну речовин з Медичного університету Граца Херманн Топлак. Таким чином, починаючи з певної кількості спожитих поживних речовин, потреба в них може знижуватися, а харчова поведінка легше піддаватися контролю. "Я бачу це і по своїх пацієнтах. Ті, кому вдається харчуватися більш повноцінно, їдять, як правило, менше – якщо роблять це усвідомлено", – говорить експерт.

"Звичайно, підкреслюють експерти, результати досліджень, проведених на тваринах, не так просто перенести на людей. "Ці мавпи не відчували стресу – всі знають, що свідоме ставлення до здорової їжі проявляється краще, коли не відчуваєш стресу", – зазначає Топлак.

Читайте: Як худнути, не рахуючи калорій: дієтолог назвала найкращий спосіб

"Це показало і одне австралійське дослідження на мишах, – вказує Kurier. – Під впливом стресу їх організм більш інтенсивно виробляв молекулу, яка збуджує апетит. Хронічний стрес і багате жирами харчування призводили до того, що організм додатково стимулював вироблення цієї молекули – так як "гальмівний механізм" у мозку більше не функціонував. "Це замкнене коло", – говорив керівник дослідження Херберт Херцог".

Як їсти і не товстіти: вчені назвали ідеальну дієту

Як повідомляв OBOZREVATEL:

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки