Знімаємо рожеві окуляри: дієтологиня розвіяла популярний міф про гімалайську сіль

Знімаємо рожеві окуляри: дієтологиня розвіяла популярний міф про гімалайську сіль

Рожева гімалайська сіль за користю для здоров'я нічим не відрізняється від звичайної кухонної.

Хоч вона і виглядає красиво, твердження про те, що її кристалики чистіші й корисніші, ніж у білої кам'яної солі – сумнівне. Про це в своєму Telegram-каналі розповіла відома дієтологиня Олена Кляуз.

Вона нагадала, що не вся рожева сіль – гімалайська. Такого ж кольору буває також кримська, чилійська і австралійська.

Не вся рожева сіль – гімалайська
Відео дня

Гімалайську сіль добувають лише в області Пенджаб у Пакистані. Характерно, що в ній міститься 95-98% хлориду натрію, приблизно 2-5% солей калію, магнію і трохи мікроелементів.

"Тому, споживаючи таку сіль, ми отримуємо багато натрію хлориду і "сліди" мікроелементів", – зазначила дієтологиня, підкресливши: щодо користі тих 0,2% поки ще ніхто не надав серйозних доказів.

Що ж стосується норм вмісту натрію, Кляуз стверджує, що це повинно бути не більше 2,3 мг на день.

У гімалайській солі міститься 95-98% хлориду натрію

"І неважливо – отримуєте ви їх із рожевої солі чи томатного соку", – запевнила експертка.

Хоча зрозуміти це і виміряти кількість натрію у реальному житті може допомогти тільки дієтолог.

"Він буквально "на пальцях" повинен пояснити пацієнту всі нюанси харчування", – говорить Кляуз.

Вона привела "життєвий" приклад: у 1/2 чайної ложки солі міститься 1140 мг натрію, у 100 г салямі – 1264 мг, а в м'ясній піці – майже 600 мг в одному шматочку!

Гімалайська сіль не має нічого спільного з йодованою

Насамкінець фахівчиня зазначила, що рожева гімалайська сіль не має нічого спільного з йодованою, отже, не несе ніякої додаткової користі для здоров'я. Якщо ж цікаво, звідки взявся її рожевий відтінок, який і надає їй такої привабливості з маркетингової точки зору, то він походить від оксиду заліза – тобто іржі.

"Якщо вам подобається вид і смак гімалайської солі – використовуйте, але пам'ятайте про норми!" – закликала Кляуз.

Як писав OBOZREVATEL, раніше відома дієтологиня Світлана Фус розповіла про спосіб, як можна повністю відмовитися від солі й уникнути її шкідливого впливу на організм.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки