Україну накриють потужні метеоудари: як уберегтися
У неділю 7-го і в понеділок 8-го жовтня потрібно уважно стежити за своїм здоров'ям - в Україні сплеск магнітних бур. До групи ризику потрапляють метеочутливі люди, літні, діти та ті, хто страждає від серцево-судинних та інших хронічних захворювань.
В наслідок впливу магнітних бур очікуються головні болі, гіпертонічні кризи, скачки тиску, безсоння, нездужання, тривожність і апатія. Можливі загострення хронічних хвороб. Детальніше - у матеріалі OBOZREVATEL.
Причини магнітних коливань безпосередньо пов'язані з нашою зіркою. Коли на Сонці виявляються різні спалахи, відбувається викид частинок плазми, які на величезній швидкості мчать до нашої планети. Електромагнітне поле Землі, яке нас захищає, стискається і тому відбувається часта зміна магнітних потоків.
Читайте: Чоловік перебрав "Віагри" і отримав страшний ефект
Важливо розуміти, що хоч науково вплив магнітних бур ще не доведено, людям особливо з серцево-судинними захворюваннями або тим, хто вже переніс інсульт або інфаркт краще перестрахуватися і уважно стежити за своїм здоров'ям у ці дні.
Особливу увагу слід приділити вимірювання артеріального тиску, як гіпертонікам, так і гіпотонікам. У перших можливо будуть спостерігатися різкі скачки в верх, а інших же можливо, що тиск буде падати. Зазвичай, люди орієнтуються на такі показники: 120 верхній тиск, і 80 нижній. У людей похилого віку, цілком допустимо, щоб тиск піднімався до 140/90 мм. рт. ст.
Люди, які регулярно відстежують свій тиск, розуміють які показники для них є нормою. Решта ж повинні орієнтуватися на своє самопочуття і наведені вище показники.
OBOZREVATEL, запитав у лікарів, як захиститися від негативного впливу магнітних бур на здоров'я.
Читайте: Супрун розвінчала популярні міфи про тренування
Харчування
Оскільки всі необхідні вітаміни і мікроелементи ми отримуємо з їжі і, часто, правильна дієта є одним з головних ефективних помічників в лікуванні різних захворювань, ми розпитали фахівця про те, що включити в свій раціон на цей період.
"Якщо ви метеочутлива людина і схильні до впливу магнітних бур, то правильне харчування може полегшити ваш стан. В такі дні краще не вживати важку їжу - смажені, гострі, м'ясні страви, а віддати перевагу свіжим овочам і фруктам, зелені, горіхам, ягодам, нерафінованим рослинним маселам. Більше пити чистої води і трав'яних чаїв - підійдуть м'ята, меліса, ромашка, Іван-чай "- радить дієтолог Ірина Ісаєва .
Читайте: Сибірська виразка: в Україні зафіксовано ще один випадок
Фізична активність
Під час поганого самопочуття, найчастіше хочеться відлежатися. Часом, ми і самі вигадуємо собі різні симптоми, щоб виправдати наше небажання займатися. Але під час магнітних бур, чи можна займатися активним спортом при хорошому самопочутті?
"У дні магнітних бур рекомендується знизити фізичну активність. Якщо людина займається спортом, необхідно трохи зменшити рівень навантаження. Але не варто і залишатися під замком - спокійні, нетривалі піші прогулянки на свіжому повітрі можуть поліпшити самопочуття. Найважливіше уникати стресових ситуацій і дотримуватися гігієни сну - лягати в ліжко до півночі і спати не менше 8 годин "- розповідає терапевт Наталія Носенок.