Інсульт, кровотечі, кома: які ліки небезпечно змішувати з алкоголем

281,5 т.
Інсульт, кровотечі, кома: які ліки небезпечно змішувати з алкоголем

"Я не п'ю, я на таблетках" — часто чуємо ми від когось із друзів на вечірці. Всі ми знаємо, що алкоголь не можна змішувати з антибіотиками, але чому? На жаль, навіть ті, хто вживає серйозні препарати, іноді порушують правила, і з фразою: "Прийми, Боже, за ліки" перехиляють чарку-другу.

OBOZREVATEL підготував гід по групах препаратів і можливих наслідках, якщо змішувати їх з алкоголем.

Антибіотики

Застосовуються для лікування захворювань викликаних бактеріальною інфекцією.

Препарати: Азитроміцин, Аугментин, Еритроміцин, Цефазолін та інші.

Ефект

Деякі антибіотики блокують розпад алкоголю, що супроводжується ознобом, блювотою, алергічними реакціями та сильними головними болями. За таких симптомів необхідно звертатися по швидку медичну допомогу. З огляду на те, що курс антибіотиків призначається приблизно на 7-10 днів, в цей час від алкоголю краще утриматися.

Читайте: Продовжує життя: в боротьбі з раком використовували ''старий'' препарат

Антигістамінні

Під час потрапляння в організм алергену виділяється медіатор — гістамін. Препарати, які знижують його вплив на організм, називаються антигістамінними.

Препарати: Цетрин, Лоратадин, Ебастін, Клемастин та інші.

Ефект

Перше покоління антигістамінних медикаментів, які також іноді супроводжуються седативним ефектом, вживати з алкоголем категорично заборонено. Етиловий спирт, що міститься в алкоголі, вступає в реакцію в діючими речовинами препаратів і можуть викликати сонливість, непритомність і навіть кому.

Нове покоління препаратів змішувати зі спиртним також не варто. Наслідки, звичайно, не такі небезпечні, але все ж неприємні — головні болі, млявість і алергічна реакція організму проявиться з новою силою.

Анальгетики

Ліки призначені для зменшення больової чутливості, зокрема виборчої, коли інші види чутливості не зачіпаються.

Препарати: Анальгін, Новалгін, Солпадеїн і інші.

Ефект

Анальгін сьогодні частіше застосовується у вигляді антипіретика, ніж анальгетика. У цього препарату і без того багато побічних результатів, а в поєднанні з алкоголем він знижує артеріальний тиск, пригнічує центральну нервову систему і порушує роботу нирок. Що стосується інших препаратів то кожен з них, в парі з етиловим спиртом небезпечний своїми наслідками. Наприклад, той самий "Аспірин" може призвести до шлункової кровотечі, а Кетанов — буде пригнічувати ЦНС, створюючи ефект загальмованості і може створити подразнення слизової шлунка, що призведе до печії, а у важчих випадках закінчиться нудотою, блювотою або можливим загостренням хвороб шлунково-кишкового тракту.

Читайте: Популярний в Україні препарат назвали смертельно небезпечним

Вітаміни

Застосовуються для того, щоб підвищити імунну відповідь організму.

Ефект

Відсутність користі від прийому добавок. Наприклад, алкоголь "вимиває" вітаміни групи В, що призведе до порушень роботи головного мозку у вигляді погіршення пам'яті і втрати швидкої концентрації. Ретинол А в парі з етиловим спиртом пошкоджує печінку, а нестача вітаміну С вдарить по імунітету.

Антидепресанти

Впливають на рівень нейромедіаторів і застосовуються для терапії депресивних станів. Знімають дратівливість і емоційну напругу, позитивно впливають на сон і апетит.

Препарати: Ново-Пасит, Ципралекс та інші.

Ефект

Приймати антидепресанти з алкоголем категорично заборонено, адже це може призвести до летального результату або коми. Спиртне після прийому препаратів або до нього тільки посилить депресивні стани, може викликати сплеск адреналіну, після якого частішає серцебиття і можливий ризик інсульту. Крім того, таке партнерство пригнічує центральну нервову систему.

Жарознижувальне (антипіретики)

Група ліків, які застосовуються для зниження високої температури.

Препарати: Цитрамон, Парацетамол, Ібупрофен, Панадол і інші.

Ефект

Читайте: Українці масово купують сумнівні препарати: озвучена сума

Парацетамол сам по собі негативно впливає на роботу печінки, а у партнерстві з етиловим спиртом — руйнує клітини печінки. Важливо розуміти, що парацетамол входить до складу багатьох жарознижувальних препаратів. Що ж стосується Ібупрофену, він знижує згортання крові і подразнює слизову оболонку шлунка, що в результаті призведе до загострення захворювань шлунково-кишкового тракту.

Пероральні цукрознижувальні препарати

Застосовуються в підтримувальній терапії для хворих на цукровий діабет II типу. Вони регулюють три основних метаболічних порушення: секреції інсуліну, периферичну інсулінорезистентність, уповільнення всмоктування глюкози в тонкому кишечнику.

Препарати: Глюкованс, Авандамет і інші.

Ефект

Алкоголь хворим на цукровий діабет взагалі пити небезпечно, адже він призводить до стрибків глюкози у крові. У парі з цукрознижувальними препаратами можлива гіпоглікемія і навіть кома.

Гіпотензивні

Препарати застосуються при гіпертонії для зниження тиску, за рахунок впливу на рецептори головного мозку. Можуть використовуватися час від часу, не будучи постійною терапією.

Препарати: Клофелін, Моксонідин, Моксонітекс, Фізіотенс, Альбарел та інші.

Читайте: Чому лікарі призначають неефективні препарати?

Ефект

Ці препарати знижують тиск шляхом розширення судин. Приймаючи їх разом із етиловим спиртом, судини розширюються ще більше, а потім різко звужуються. В підсумку це загрожує інсультом або інфарктом. У кращому випадку такий вплив не завдасть шкоди, але все ж загострить захворювання серцево-судинної системи.

Сечогінні (діуретики)

Здебільшого застосовуються для лікування серцево-судинної системи, нирок і печінки, які супроводжуються набряком. Зменшують кількість рідини у тканинах, підвищуючи швидкість утворення сечі.

Препарати: Фуросемід, Акріпамід, Індапамід, Лазикс та інші.

Ефект

Всі спиртні напої мають сечогінний ефект, а разом з ліками вони можуть посилити або спотворити вплив препарату на організм. Наприклад, внаслідок прийняття фурасеміду з етиловим спиртом може з'явиться рясне сечовипускання і зневоднення. А "вимивання" мінеральних солей провокуватиме збої в роботі серця.

Читайте: Еліксир безсмертя? Вчені знайшли препарати для продовження життя

Протизаплідні

Гормональні препарати, які придушують овуляцію.

Препарати: Дінорет, Белара, Лактинет, Логест та інші.

Ефект

Алкоголь впливає на роботу печінки, змінюючи процеси вироблення ферментів і прискорюючи обмін речовин. Все це впливає на гормони, які входять до складу препарату. По суті, алкоголь призведе до того, що термін дії ліків триватиме менше. А це вже прямо впливає на їхні контрацептивні можливості.

Нейролептики

Засоби для лікування психозів і психологічних розладів. Здатні придушувати марення, галюцинації, послаблювати агресивність. Ця група препаратів змінює медіаторні процеси в мозку. Деякі препарати також супроводжуються седативним ефектом.

Препарати: Арипіпразол, Галоперидол, Клозапін та інші.

Читайте: Кожен другий хворий стійкий до протитуберкульозних препаратів — експерт

Ефект

Внаслідок партнерства з алкоголем можливі проблеми з диханням і сильне зниження тиску. Крім того, зростає можливість прояву атипових картин сп'яніння. Як і всі психотропні речовини, нейролептики з алкоголем несумісні.

Спазмолітики

Застосовуються для зняття м'язових спазмів гладкої мускулатури (тонкий кишечник, кишечник, дванадцятипала кишка тощо)

Препарати: Но-Шпа, Спазмалгон та інші

Ефект

У поєднанні з алкоголем можлива загальмованість, внаслідок сповільненої роботи ЦНС. Наприклад, Но-шпа з етиловим спиртом призведе до порушення координації, нудоти і зниження тиску. Інші препарати також викликають нудоту, посилене серцебиття і шум у вухах.

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, розвінчано черговий міф про алкоголь.