МоваЯзык

/ Фітнес

За неспроможність МОЗ виконувати свої функції українці заплатять 2 млрд грн — Богомолець

У Верховній Раді продовжили дію закону про міжнародні закупівлі, через який країна вже переплатила близько двох мільярдів гривень.

Про це повідомила народний депутат і голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець в блозі на сайті "Українська правда".

"Шулери, шахраї та "наперсточники". Тільки так можу назвати тих нелюдів, які тишком-нишком, уночі протягнули пролонгацію закону про міжнародні закупівлі до 2020 року під час голосування за бюджет у парламенті. Уся країна знає, що постачання медикаментів у такий спосіб відбуваються з неадекватним запізненням на 12-24 місяці. Кошти виводяться за кордон, а хворі люди просто залишаються без ліків", — пояснила парламентар.

За її словами, медикам керівництво Міністерства наказує "заткнутися" і мовчати, інакше — звільнять з роботи, як це показово і цинічно відбулося в онкоцентрі Охматдиту.

"Я підкреслюю: те, що сталося вночі, а саме доповнення заключних положень проекту закону, були внесені з порушенням вимог статей Регламенту ВРУ (116 і 158)", — написала народний депутат.

Ольга Богомолець звернулася до голови Комітету ВР України з питань бюджету Андрія Павелка з вимогою повідомити, з чиєї ініціативи і на яких підставах пропозиція була внесена в проект закону "Про Державний бюджет на 2019".

Ольга Богомолець

Ольга Богомолець

"Українці мають право знати імена своїх "героїв бюджетної ночі" — тих, кому особисто мають завдячувати за те, що вони самі, їхні батьки та діти не отримають у лікарнях життєво необхідних ліків, за які заплатила держава, упродовж наступних двох років. Нагадаю, що за такий "сервіс" (постачання через 12-24 місяці після 100% передоплати) ми ще сплачуємо міжнародним посередникам винагороду та логістику до 6,5 % від загальної суми закупівель, яка на 2019, 2018 і 2017 роки становить по 6 мільярдів гривень, а у 2016-му становила 4 млрд грн", — обурюється голова Комітету з питань охорони здоров'я.

За її словами, якщо зробити підрахунок, легко можна побачити, що за нездатність керівництва МОЗ робити закупівлі через систему ProZorro і виконувати свої функції українці заплатили майже 2 млрд грн, а медикаменти отримають "колись".

"Як уже наголошувалось, при цьому 450 млн грн в бюджеті на покриття потреб у лікуванні онкохворих дітей ці ж самі "герої" не знайшли. Впевнена, всі вони повною мірою мають нести відповідальність за свої антинародні вчинки та обов'язково будуть притягнуті до відповідальності після того, як в Україні з'явиться справедлива влада. А поки мусимо чекати на відповідь від них і внесемо їхні імена у книгу народної ганьби", — резюмувала Ольга Богомолець.

Як писав OBOZREVATEL, раніше Богомолець заявляла, що необхідно прийняти закон про загальнообов'язкове державне медичне страхування для того, щоб поліпшити ситуацію в медичній сфері.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "Держбюджет-2019" на сайті "OBOZREVATEL".

Блоги медицини