Україну назвали беззахисною перед смертельною хворобою

Віктор Сердюк

На сьогоднішній день в Україні відсутній антитоксин від дифтерії; якщо людина захворіє на дифтерію, з великою часткою ймовірності вона помре, оскільки антитоксин - єдиний спосіб лікування цього захворювання.

Про це в прямому ефірі "Обозревателя" розповів президент Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

За його словами, дифтерія - "однозначно смертельна хвороба при відсутності антитоксина, коли людина вже захворіла, тому що єдиний спосіб лікування - антитоксин". Експерт додав: "Якщо хтось захворіє на дифтерію, то, швидше за все, він помре. Дифтерія дуже часто призводить до смерті. Це дуже важка ситуація".

Відео дня

"При цьому антитоксина в Україні немає", - наголосив Сердюк.

Він пояснив, що в якійсь мірі це можна пояснити тим, що дифтерія сьогодні зустрічається вкрай рідко, "але коли дифтерія все-таки настає, це страшно".

Експерт також розповів про те, що виробництво антитоксина - надзвичайно тривалий процес: "Щоб його виробити, потрібно, як мінімум, півроку - заражають коня, цю кров спеціально культивують, через півроку ми зможемо добути цей антитоксин".

Сердюк додав, що препарат "замовляється, як мінімум, за рік вперед".

Повну версію відеозапису інтерв'ю з Віктором Сердюком дивіться тут.

Як писав "Обозреватель", раніше Віктор Сердюк заявив про те, що в Україні склалася дуже небезпечна ситуація із захворюванням на туберкульоз; проблему ускладнює ще й те, що у 2016 році закінчується державна програма "Туберкульоз", яка була спрямована на боротьбу з цією страшною недугою.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки