"Я в шоці, Кімки більше немає..." Як в Києві загубили дитину

'Я в шоці, Кімки більше немає...' Як в Києві загубили дитину

Смерть 5-річного Кіма Матійчук після лікування в київській лікарні викликала бурю обурення в соцмережах, а самих медиків звинуватили в кричущій халатності і непрофесіоналізмі. 

Пост матері Кіма в соцмережі:

"Обозреватель" вирішив розібратися в ситуації. І оскільки публічних заяв по трагедії не було, ми попросили висловити свою думку столичного лікаря-експерта Віктора Литвиненка. За основу взято розповідь мами дитини Світлани Словінської і паталагоанатоміческій діагноз.

Так, в причини смерті Кіма зазначено "сепсис невстановлено, гастроентероколіт, полісерозит, менінгіт, токсико-септичний епідермоліз". На думку Литвиненка, першопричиною всього цього була блискавична форма менінгіту, швидше за все, вірусної етіології.

Відео дня

"Причиною могла послужити ротавірусна інфекція, яку спочатку було діагностовано у дитини. Далі, швидше за все, все сталося у блискавичній формі з поліорганної недостатністю і відмовою життєво важливих органів - серцево-судинної і видільної системи (безпосередньо нирок)", - розповів він.

У Facebook Світлана Словінська написала, що у 5-річного сина піднялася температура і його доставили в сімейну клініку AMEDA на Софіївській Борщагівці, а потім відвезли в стаціонар медустанови, розташований на базі Київської міської дитячої клінічної лікарні №1 (КМДКЛ) на вулиці Богатирська, 30.

Там дитину продовжували обстежувати, після чого направили на госпіталізацію в інфекційне відділення КМДКЛ, розташоване в сусідньому корпусі. У стаціонарі одна з лікарів звернула увагу на відсутність сечі у дитини. "Але у неї не було припущень, що це може бути", - написала жінка.

На думку Литвиненка, відсутність сечі у хлопчика повинна була як мінімум змусити докторів призначити дитині діуретики - засоби, що підвищують швидкість утворення сечі. Лікар-експерт бачить велику помилку медперсоналу в тому, що вони упустили момент, коли дитину потрібно було негайно переводити у відділення інтенсивної терапії. Там хлопчика повинні були підключити до апарату штучної вентиляції легенів, провести симптоматичне лікування.

"Лікарі, які брали дитину, були не готові до такої події, і, швидше за все, повели себе непрофесійно, не приділивши належної уваги пацієнту. Згаяний час між прийомом дитини і направленням у відділення інтенсивної терапії призвів до трагічних наслідків. Якби хлопчика одразу помістили в інтенсивну терапію з проведенням необхідних протишокових заходів, шанс виживання у нього був набагато вище ", - резюмував лікар.

Коментар клініки

У сімейній клініці AMEDA "Обозревателю" розповіли, що дитина ніколи не перебувала на лікуванні в дитячому стаціонарному відділенні їхньої медустанови.

"Ми підтверджуємо слова мами дитини в частині хронології попереднього обстеження і консультування. Дійсно, 10 липня 2017 мама з дитиною звернулися в амбулаторне відділення нашої клініки, де було проведено прийом лікарем-педіатром і встановлено попередній діагноз. Після цього жінка із сином були негайно направлені в дитяче стаціонарне відділення нашої сімейної клініки з метою подальшого дообстеження, уточнення діагнозу і лікування ", - розповіли у медустанові.

Далі в клініці повідомили, що за результатами огляду та додаткового обстеження дитини в приймальному відділенні КМДКЛ №1, яке тривало близько 30-40 хвилин, завідувач дитячого стаціонарного відділення AMEDA терміново направив маленького пацієнта на госпіталізацію в інфекційне відділення державного спеціалізованого медичного закладу, оскільки інфекційна патологія , яку було діагностовано, не входить до переліку послуг, які можуть надаватися дитячим стаціонарним відділенням сімейної клініки за ліцензією.

"З 14:30, 10 липня, фахівці клініки AMEDA не мали ані юридичного, ані фізичного впливу на додатковий діагностичний процес і план лікування в державних лікувальних установах. Встановлення причини такого блискавичного розвитку і перебігу патологічного процесу - компетенція відповідних інстанцій", - розповіли у клініці.

Коментар міського відділу охорони здоров'я

У департаменті охорони здоров'я КМДА "Обозревателю" повідомили, що інцидент потребує докладної розповіді. "Однак подробиці ми не маємо права розповідати, поки батьки офіційно на це не дали дозволу", - повідомили в департаменті.

Лікарську помилку важко довести

Хто повинен понести відповідальність за смерть малюка: лікарі приватної або державної клініки - повинні встановити компетентні органи. Ми ж розповімо читачам про таке явище, як "лікарська помилка" і наскільки важко в Україні довести провину медиків. Нашим консультантом виступила адвокат Legal Marketing Solutions Олена Бабич.

За її словами поняття "помилка медпрацівника під час лікування" або лікарська помилка не міститься в жодному нормативно-правовому акті в сфері охорони здоров'я. 

"На практиці, якщо лікування призвело до тяжких або негативних наслідків для здоров'я і життя пацієнта, мова може йти про надання медичної допомоги неналежної якості. Щоб залучити медичного працівника до відповідальності, в його діях повинні бути порушення при наданні медичної допомоги (наприклад, недотримання протоколів, інструкцій і т.д.), а також необхідна наявність причинно-наслідкового зв'язку між лікуванням і подальшими негативними наслідками у пацієнта, тобто встановити, що негативні наслідки настали саме в результаті дій лікаря ", - розповіла вона.

Довести факт помилки медичного працівника, на думку Бабич, можливо в судовому порядку, а суд в свою чергу прийматиме рішення на підставі наявних документів і результатів судово-медичної експертизи. Кожен конкретний випадок необхідно розглядати окремо, оскільки причини бувають абсолютно різними.

"Але основна складність все ж пов'язана з відсутністю в Україні єдиних затверджених стандартів надання медичної допомоги", - розповіла вона.

Свіжий запис матері Кіма від 18 липня:

Як повідомляв "Обозреватель", у Львівській області через халатність лікарів померла ще одна дитина.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки