Поради стоматолога: як уникнути формування неправильного прикусу

4,9 т.
Поради стоматолога: як уникнути формування неправильного прикусу

Київський ортодонт Марина Монарх вважає, що зловживання дитячими сосками в ранньому віці стає причиною порушення прикусу. Це відбувається через те, що у дитини формується щелепа, а соска служить бар'єром між зубами.

Про це лікар розповіла в ефірі каналу "Соціальна країна", - відповідаючи на запитання "Обозревателя".

"Дуже часто батьки зловживають сосками. Приходять такі пацієнти, які дають соску дітям ще в три роки. Але крайній термін, коли можна її давати - це до року. Коли дитина смокче соску, немає контакту між верхніми і нижніми зубами. Так з'являється і розвивається надалі у дитини відкритий прикус", - пояснила експерт.

Відео дня

Також вона порадила батькам звернути увагу на поведінку дитини під час сну.

"Якщо дитина спить з відкритим ротом, якщо є ЛОР-захворювання, то все це свідчить про те, що буде неправильно формуватися прикус. Є поняття - "аденоїдний тип обличчя", коли дитина погано дихає носиком, у неї неправильно формується щелепа і через це стає витягнуте обличчя", - зазначила лікар.

За словами ортодонта, в стоматологічній практиці є кілька способів виправити неправильний прикус, як у дітей, так і у дорослих.

"У дорослому віці - це звичайно ж брекет-система, але бувають такі випадки, що її недостатньо. Тому використовують комбіноване лікування за допомогою складних апаратів та хірургії - це видалення зубів. Буває таке, що щелепа досить маленька, а зуби великі і не вміщаються в щелепу, а нам потрібно розширити її. Оскільки простимулювати ріст щелепи ми не можемо в такому віці, доводиться видаляти хороші зуби, як правило це "четвірки" або "п'ятірки". Після цього, за допомогою віддалених зубів, вирівнюємо всі інші", - поділилася Марина Монарх.

Також вона додала, що вартість брекет-системи в українських стоматологічних кабінетах від п'яти тисяч гривень і вище.

"Обов'язково після використання брекет-системи, необхідно зафіксувати ретейнери - це такий тоненький дріт, яка ставиться зсередини зубів. Він повинен простояти, як мінімум, рік. З інших варіантів є різні капи, пластини, які одягаються на ніч", - підсумувала експерт.

Наведений фрагмент дивіться з 12-ої хвилини

Як повідомляв "Обозреватель", американські вчені створили гель, який відновлює покриття емалі і позбавляє від зубного болю.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки